• 0

23 Eylül 2021, 12:44 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali Balcı, 'Okumak için kütüphane, Çalışmak için bilgi lazım'

Vali Balcı, 'Okumak için kütüphane, Çalışmak için bilgi lazım'

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı beraberindeki heyet ile birlikte Reşadiye'de 1965'ten beri hizmet veren Kızılcaören halk kütüphanesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Yapılan ziyarette Tokat Valisi Dr Ozan Balcı ike birlikte Ak Parti Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir, İl Genel Meclisi Başkanı  Erol Duyum, Reşadiye Kaymakamı Talat Tabur, Ak Parti Reşadiye İlçe Başkanı Yakup Karaca bulundu.
 
Vali Balcı yaptığı açıklamada "Kütüphanelerde üniversite sınavına hazırlananlar, öğretmenlerinin verdiği dersleri yapanlar, kitap okuyanlar da var. Öğrenciler ve vatandaşlarımız tarafından kütüphaneleri  kullanmaya teşvik etmeliyiz. Buraları verimli şekilde kullanarak gelecekte başarılı öğrenciler yetiştirebiliriz. Özellikle çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığını kazandırmalıyız. Okumak için kütüphane, çalışmak için bilgi lazım" dedi.
 
 
"DAHA ÇOK BİLGİ DAHA GÜÇLÜ TÜRKİYE"

Reşadiye Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz, "Günümüzde doğru bilgiye ulaşmanın ve bu bilgiyi paylaşmanın önemi her geçen gün daha da artıyor. Bu yönüyle geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin gelişiminde, kütüphanelerin önemli bir yer tuttuğunu düşünüyorum. Türkiye’nin gelecekte güçlü bir ülke olması için öğrencilerimizi ve gençlerimizi bu nezih ortamlara daha fazla yönlendirmeli, bu bilgi deryasından daha fazla faydalanmalarını sağlamalıyız. Hükümetimizin destekleri ile en kısa zamanda yenileme ve tadilat işlemleri başlayacak. Daha çok bilgi daha güçlü Türkiye demektir" dedi.
 

YAKUP ORAKÇI/HAMİ İŞLER
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]