• 0

27 Eylül 2021, 15:21 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali'den Tokat'ın en yüksek rakımlı noktasına inceleme

Vali'den Tokat'ın en yüksek rakımlı noktasına inceleme

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat'ın en yüksek noktası olan 2 bin 200 rakımlı Reşadiye ilçesi Çamlıkaya köyü hudutlarındaki Erdem Kırı'nda, meralarda ve yaylalarda, Gençlik ve Spor yatırımları kapsamında Reşadiye kazandırılan Yüzme Havuzu inşaatı, Spor Salonu inşaatı ve Gençlik Merkezi gibi çalışmaları süren birçok yerde incelemelerde bulundu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Reşadiye’ye gelen Vali Balcı’ya İlçe Kaymakamı Talat Tabur, Tokat İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum, Tokat İl Özel İdaresi sekreteri Recep Gökçe, Reşadiye Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz, Tokat İl Genel meclis üyesi Yusuf Avşar eşlik etti. Reşadiye’de yapımı devam eden İlçe Halk Kütüphanesinde incelemelerde bulunarak bilgi alan Balcı, Tokat Merkez ve ilçelerimize toplam 9 tane halk kütüphanesi kazandırıyoruz destekleri nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığımıza, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğümüz ile emeği geçenlere teşekkür ediyorum dedi. Vali Balcı, Gençlik ve spor yatırımlarımız, Reşadiye ilçemize, gençlerimize ve çocuklarımıza hayırlı uğurlu olsun dedi.
 

Daha sonra Vali Balcı ve beraberindekiler, Reşadiye İlçesi Kuzbağı, Ketençukuru Yaylasında ve Kızılcaören Köyü Merasında koyunlarını otlatan çiftçiler ile bir süre sohbet etti. Vali Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var Projesi kapsamında bu yıl 100 bin koyun veriyoruz, müracaatlar hızla devam ediyor. Bugüne kadar 788 çiftçimize 70 bin 340 koyun verdik dedi.
 

Vali Balcı, restorasyonu devam eden 1734 tarihinde çivisiz ahşap kırlangıç tavan modeli ile yapılmış Reşadiye İlçesi Kızılcaören Köyü Camii’nde incelemelerde bulunduktan sonra Kızılcaören köylü vatandaşlarla bir araya gelerek köylülerin istek ve taleplerini dinledi.
 
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]