• 0

29 Eylül 2021, 01:11 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Tokat'ta 9'uncu Tarım Fuarı açıldı

Tokat'ta 9'uncu Tarım Fuarı açıldı

Tokat'ta bu yıl 9'uncusu düzenlenen Tarım, Hayvancılık, Gıda Fuarı ve Yöresel Ürünler Fuarı ziyarete açıldı. Açılışta 3 metrelik piton yılanı ilgi gördü.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Tokat Valiliği ve Tokat Belediyesi’nin desteğiyle Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Tarım Fuarı ziyarete açıldı. Kent merkezinde kapalı pazar yeri olarak kullanılan alanda düzenlenen törenle açılan Tarım Fuarı'nda Farklı firma temsilciliğinin tarımsal teknolojilerle ilgili tüm yeniliklerini sergilenerek, yöresel ürünler vatandaşın beğenisine sunuldu. Fuarda görücüye çıkan 3 metre uzunluğundaki 20 yaşındaki Suzi isimli piton yılanı ise ilgi gördü.
 
Fuarda açılış konuşmasını yapan Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik, pandemi nedeniyle geçen yıl yapılamayan fuarın bu yıl düzenlendiğini söyledi. Çelik, "Bir yıl aradan sonra tekrar fuarımızı tertip etmiş olmanın coşkusunu, mutluluğunu hep birlikte sizlerle birlikte yaşmaktan , paylaşmaktan çok keyif aldığımızı ifade etmek istiyorum. Yöresel işaretli ürünler günümüzde çok önemli olmaya başladı. Tokat olarak 10 ürünümüzün yöresel işaretini aldık. 2 tanesinin de elim ayında onaylanmasını bekliyoruz. 2022 yılında ise 12 ürünümüze yöresel işaret alacağız. Türkiye’de en fazla yöresel işaret alan 3-5 ilden bir tanesi olacağız" dedi.
 
 
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise, "Tokat'ta içerisinde tarım OSB'nin olduğu yanında bir lojistik merkezin olduğu alanın kente kazandırılması ile potansiyelinin 5-10 kat daha artmasını bekliyoruz. Tokat'ın devam eden projelerle tarım ve hayvancılık alanda büyüyen bir şehir olacak. Bunun yanında bizler gerek belediyemiz gerekse paydaş kuruluşlarla ilimizin kültürünü , tarihini kadim medeniyetini ortaya çıkartma noktasındaki çalışmalarımızla geçmişi ihya ederken geleceği de inşa ederken bu şehri Türkiye’nin en önemli 20 büyükşehri noktasına getirmenin gayreti içerisinde olacağız" diye konuştu.
 
Yapılan konuşmaların ardından bal üreticilerine yönelik yapılan yarışmada dereceye girenlere kupaları takdim edildi. Ödül törenin ardından dualarla kurdele kesilerek fuar açılışı yapıldı.
 
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat - Halil İbrahim YEL
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adil Seyhan İle Gazeteci Ayson Karabağ röportajı
Adil Seyhan İle Gazeteci Ayson Karabağ röportajı
Seyhanlar Group Yönetim Kurulu Başkanı Adil Seyhan İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.115 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]