• 0

14 Aralık 2017, 10:00 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

'Tokat'a Gitmek Gerek, Tarihimizi Öğrenmek Gerek'

'Tokat'a Gitmek Gerek, Tarihimizi Öğrenmek Gerek'

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Gaziosmanpaşa Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Bilinçli Gençler Kulübünce düzenlenen "Tokat'a Gitmek Gerek, Tarihimizi Öğrenmek Gerek" temalı söyleşi programına katıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Gaziosmanpaşa Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Bilinçli Gençler Kulübünce düzenlenen "Tokat'a Gitmek Gerek, Tarihimizi Öğrenmek Gerek" temalı söyleşi programına katıldı.
 
 
Programda ilk olarak konuşma yapan Tokat Belediye Meclis üyesi ve Yerel Tarihçi Hasan Erdem, Tokat hakkında katılımcılara kısa bilgiler verdi.
 
Daha sonra konuşma yapan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ise, Tokat’ın Anadolu’nun mayası bir şehir olduğu gerçeğinden hareket ederek, il dışından gelen öğrencilere Tokat turu sözünü verdi.
 
Başkan Eroğlu yaptığı konuşmada: “Geçmişini bilmeyen, geleceğine yön veremez. Gençlerimizdeki bu bilinçlilik bizlerin geleceğe daha umutla bakmasını sağlıyor. Şanlı bir tarihi olan ecdadın torunlarıyız. Cesaretiyle, vatanseverliğiyle yüzyıllar boyunca barışı huzuru ve sükûneti dünyaya hâkim kılmış bir milletin ferdi olmanın haklı mutluluğunu yaşıyoruz.
 
Başkan Eroğlu’ndan Öğrencilere Tokat Turu ve Tokat Kebabı Sözü
 
Bir başkadır benim memleketim. Anadolu’muzun güzel coğrafyası, Camileri, Cemevleri, Kuzeyi, güneyi, doğusu, batısıyla her daim aklımızda Tokat. Bizlerin genlerinde var olan, aklımız gözümüzdedir, önce göreceğiz ve onun gereğini yapacağız. Tokat’ta neler varsa bunları görmenizi istiyorum. Sadece Tokat Merkez değil ilçelerimiz de gençlerimizi ağırlayarak Tokat hakkında bilgi edinmelerini sağlayacağız. Ayrıca bugüne kadar Tokat Kebabını hiç tatmamış öğrencilerimize eşsiz lezzetli kebabımızdan da tattıracağız çünkü onlar bizim emanetimiz” dedi.
 
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]