• 0

14 Aralık 2017, 10:05 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali Toraman 'Tarım Tokat'ın Vazgeçilmezi'

Vali Toraman 'Tarım Tokat'ın Vazgeçilmezi'

Zile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonu'nda, Zile'ye bağlı 114 köyün muhtarı ile bir araya gelen Tokat Valisi Ömer Toraman, muhtarlık müessesesinin önemine vurgu yaptı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Zile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonu’nda, Zile’ye bağlı 114 köyün muhtarı ile bir araya gelen Tokat Valisi Ömer Toraman, muhtarlık müessesesinin önemine vurgu yaptı.
 
 
Muhtarların tek vazifesinin köye gelecek hizmetlerle ilgilenmek olmadığını dile getiren Vali Toraman, "Sizler, aynı zamanda köyün emniyetinden ve düzeninden de sorumlusunuz. Birliğimizi, beraberliğimizi ve huzurumuzu muhafaza etmek en önemli vazifemiz. Bunu bozmaya çalışanlara karşı el birliğiyle mücadele edeceğiz." dedi.
 
"GAYEMİZ, VATANDAŞA HİZMET ETMEK"
Köylerin sorunlarına ve yapılan hizmetlere de değinen Vali Toraman şunları kaydetti: "En fazla köy sayısına sahip ilçemiz Zile. Belediye ve Özel İdare, köylerimizin ihtiyaçlarını gidermek için gayret gösteriyor. Vatandaşa daha etkili ve verimli hizmet götürmek için çaba sarf ediyoruz. Gayemiz hizmet etmek, ihtiyaçları karşılamak ve problemleri çözmek. 
 
"TARIM, TOKAT’IN VAZGEÇİLMEZİ"
Zile’nin kuru tarım yapılan geniş arazisini suya kavuşturmak için devletimiz büyük gayret gösteriyor. Zile’de sulu tarım yapılan arazi miktarını artırdığımız zaman, hem Tokat’ın hem ülkemizin tarımına büyük katkı sağlamış olacağız."
 
"UZMAN HEKİM AÇIĞIMIZ KAPANIYOR"
Tokat genelindeki sağlık hizmetlerinden de söz eden Vali Toraman, "Sayın Bakanımızın desteğiyle Tokat’a çok ciddi manada ilave doktor kontenjanı ayrıldı. Uzman hekim açığı büyük oranda kapandı, yakın zamanda daha da iyi durumda olacağız. Artık, tedavi olmak için çevre illerden Tokat’a hastalar geliyor." diye konuştu. 
 
Konuşmasının ardından muhtarların isteklerini ve sorunlarını dinleyen Vali Toraman, sorunların çözümüne ilişkin, toplantıda hazır bulunan kurum ve kuruluş temsilcilerine talimatlar verdi.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]