• 0

19 Ekim 2021, 20:25 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

Yücel Bulut, 'Zor günler geçiren çiftçimiz yükten kurtulmalı'

Yücel Bulut, 'Zor günler geçiren çiftçimiz yükten kurtulmalı'

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut Meclis Grup konuşmasında çiftçilerin Çiftçi Kayıt ve Hayvan Nakli nedeniyle çiftçiden alınan ücretler ve Sulama Birliklerinde kaynaklanan sorunları birkez daha dile getirdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Çiftçilere ve toprağa verdiği önem ile öne çıkan MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut mecliste çiftçilerin sorunlarını dile getirmehe devam ediyor.
 
Çiftçilerden alınan Çiftçi kayıt ve hayvan nakli ücretleri, Sulama Birlikleri'nde yaşanan problemleri dile getiren Bulut "Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde il ve ilçe müdürlükleri vasıtası ile yıl içerisinde çiftçilerimizin gerek ÇKS gerek canlı hayvan nakillerinde iş ve işlem için evrek çıkartılmaktadır. Bu evrakların hazırlanma aşamasında çiftçilerimizden ciddi bir para tahsili gerçekleşmektedir. Zor dönemler geçiren çiftçilerimizin bu döner sermaye yükünden acilen kurtarılması ve işlemlerinin ücretsiz yapılması gerekmektedir.

HES ŞİRKETLERİ DENETLENMELİ

Yine Yeşilırmak havzası üzerinde faaliyet gösteren Hes şirketleri köylüye sulama suyu vermekte kayıtsız  kalmaktadır.Bu şirketlerinde hızlı bir şekilde deneyim altına alınması gerekmektedir." dedi.
 
 
Yakup Orakçı / Hami İşler
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

'SeeTalk' mucidi Şerif Görmez ile Gazeteci Ayson Karabağ röportajı
'SeeTalk' mucidi Şerif Görmez ile Gazeteci Ayson Karabağ röportajı
Sunny Ürünleri'nden "Seetalk Akıllı Mikrofon"un mucidi Şerif Görmez ile Gazeteci Ayson Karabağ'ın röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]