• 0

22 Ekim 2021, 16:34 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Göz, Kulak ve Ortopedik taramalar üçüncü yılında

Göz, Kulak ve Ortopedik taramalar üçüncü yılında

Vali Dr. Ozan Balcı, Valilik koordinesinde Milli Eğitim ve Sağlık Müdürlükleri ile TOGÜ Tıp Fakültesi işbirliğiyle yürütülen Sağlık Tokat ve EğitimTokat Eğitimde Sağlık Hareketi kapsamında göz, kulak ve ortopedik taramaların üçüncü yılı açılışına katıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Şehit Sinan Bilir Ortaokulu’nda düzenlenen programda proje ile ilgili bilgi verildi. Vali Dr. Ozan balcı, yaptığı konuşmada, proje ile anaokulundan liseye kadar okul çağındaki çocuklarda işitme, görme ve ortopedik hastalıkların erken yaşta fark edilmesinin ve tespit edilen hastalıkların tedavisinin yapılmasının hedeflendiğini söyledi.
 
Proje kapsamında iki yılda, 40 bin öğrenci tarandığını, 6 bin 097 öğrencinin ise tedavi edildiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Çocuklarımızın akademik anlamda başarısının yanı sıra fiziksel ve zihinsel gelişimlerini de önemsiyoruz. Erken yaşlarda tespit edilen hastalıklar ufak müdahalelerle daha büyük hastalıkların ortaya çıkmasını engeller. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Vali Dr. Ozan balcı, programda öğrencilere ve proje ekibine kitap hediye etti. Programa İl Milli Eğitim müdürü Murat Küçükali ve öğrenciler katıldı.
 
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

'SeeTalk' mucidi Şerif Görmez ile Gazeteci Ayson Karabağ röportajı
'SeeTalk' mucidi Şerif Görmez ile Gazeteci Ayson Karabağ röportajı
Sunny Ürünleri'nden "Seetalk Akıllı Mikrofon"un mucidi Şerif Görmez ile Gazeteci Ayson Karabağ'ın röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]