• 0

25 Ekim 2021, 14:24 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Cemal İncesoyluer, Gazeteciler Federasyonu Başkan Yardımcısı oldu

Cemal İncesoyluer, Gazeteciler Federasyonu Başkan Yardımcısı oldu

Türkiye Gazeteciler Federasyonu'nun (TGF) 10. Olağan Genel Kurulu Antalya Alanya'da gerçekleştirildi. Genel Kurul'a tek listeyle katılan Genel Başkan Yılmaz Karaca yeniden başkanlığa seçilirken Tokat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal İncesoyluer ise 1. Başkan yardımcılığı görevine getirildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Türkiye’nin en büyük basın meslek örgütü Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun Genel Kurulu Antalya'da düzenlendi. Alanya ilçesinde bulunan Hedef Resort Hotel’de düzenlenen kongrenin Divan Başkanlığı'nı Erdoğan Kahya yaptı. Düzenlenen olağan Genel Kurulu’na Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Genel Başkanı Gökhan Durmuş, Büyük Birlik Partisi (BBP) Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Alaattin Çakır, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tokat İl Başkanı Mustafa İpek, Memleket Partisi Antalya İl Başkanı Hüseyin Baraner de misafir olarak katıldı.
 
 
Genel Başkan Yılmaz Karaca, son dönemde yerel gazete sayısının oldukça azaldığını ve 1850'den 900'lere indiğini belirtti. Karaca, yerel gazete çalışanlarının asgari ücret bile alamadığı bir ortam yaratıldığını ve bunu düzeltmek adına var gücüyle çalıştıklarını aktaran Karaca, özellikle son birkaç ay içinde 45 ile ziyarette bulunduğunu ve buradaki gazeteci meslektaşlarıyla görüşerek sorunlarını dinlediğini ifade etti. Sorunların çözümü için her zaman birlik ve beraberlikten yana olduklarını dile getiren Karaca, TGF ailesi birilerinin beklentilerinin aksine her geçen gün büyümekte. Güç birliğimiz sürdüğü müddetçe aşamayacağımız hiçbir sorun yok dedi.
 
YÖNETİM KURULU LİSTESİ BELLİ OLDU

Öte yandan Genel Kurul'da yapılan tüzük değişikliği oy çokluğuyla kabul edildi. Yapılan seçimlerde Yılmaz Karaca yeniden Genel Başkan seçilirken Yönetim Kurulu listesi de açıklandı. Yılmaz Karaca'nın listesinde şu isimler yer aldı.
 
Cafer Esendemir (Adana), Bayram Ekici(Nevşehir), Semra Şener( Aydın), Sezai Matur (Sakarya), Cemal İncesoyluer (Tokat), Rüstem Kaya Tepe(Mersin), Derya Akbıyık (Zonguldak), Levent Altun(Kocaeli), İbrahim Akkaya(Antalya), Necmi Işıksal(Tekirdağ), Mehmet Mücahit Ceylan (Diyarbakır), Süleyman Akbulut (Muğla),  Rasih Reşat (KKTC), İlker Ülker (Çanakkale), Mehmet Aydın (Malatya) ve Ercihan Çakmak (Kırıkkale).
 
Ayrıca Tokat'tan Gazeteci Musa Özdemir'de Yüksek İstişare Kurulu'na seçildi.
 
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

'SeeTalk' mucidi Şerif Görmez ile Gazeteci Ayson Karabağ röportajı
'SeeTalk' mucidi Şerif Görmez ile Gazeteci Ayson Karabağ röportajı
Sunny Ürünleri'nden "Seetalk Akıllı Mikrofon"un mucidi Şerif Görmez ile Gazeteci Ayson Karabağ'ın röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]