• 0

20 Aralık 2017, 10:17 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Tokat'ta Toplandı

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Tokat'ta Toplandı

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Aralık ayı Yönetim Kurulu Toplantısı, Samsun Valisi ve Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kaymak'ın başkanlığı ve Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman'ın ev sahipliğinde yapıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Aralık ayı Yönetim Kurulu Toplantısı, Samsun Valisi ve Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kaymak’ın başkanlığı ve Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman’ın ev sahipliğinde yapıldı.
 
 
Tokat Valiliği toplantı salonunda yapılan toplantıda açılış konuşması yapan Samsun Valisi Osman Kaymak, "Amasya, Çorum Samsun ve Tokat illerinden oluşan bölgemizde başta kamu kurumlarımız, yerel yönetimlerimiz, üniversitelerimiz, sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve diğer sosyal/ekonomik aktörlerin birbirleriyle işbirliğini geliştirmek ve bölgemizin gelişmesini sağlamak için çalışmalar yürüten Orta Karadeniz Kalkınma Ajansının "2017 yılı Aralık ayı Yönetim Kurulu" toplantısını gerçekleştirmek üzere toplanmış bulunuyoruz” dedi.
 
Samsun Valisi Kaymak, konuşmasında şunları söyledi.
 
27 Aralıkta sabahleyin Samsun’da ve öğleden sonra Amasya’da; 28 Aralıkta Çorum ve Tokat illerimizde  Tüm Kamu Kurumları, Belediyeler ve Organize Sanayi Bölgeleri ile Ticaret ve Sanayi Odalarımıza yönelik yapılacak il düzeyi bilgilendirme toplantıları ile birlikte yeni uygulamaya koyacağımız iki adet mali destek programını başlatıyoruz.
 
Bu çerçevede; toplam hibe desteği 18 Milyon lira olan Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımlarına Mali Destek Programı ile bölgemizin ekonomik ve kültürel kalkınma potansiyellerini harekete geçirerek yerel yönetimlerin güçlendirilmesi, kentsel dokuların korunması, geliştirilmesi ve restorasyonu, turizme yönelik kentsel altyapının iyileştirilmesine katkı sağlanacaktır. Aynı şekilde toplam hibe desteği 18 Milyon lira olan Organize Sanayi Bölgelerinde (OSB) Ortak Üretim Altyapısının İyileştirilmesi Mali Destek Programı ile bölgede üretim ve ticaret alanlarında OSB’lerde sunulan altyapı hizmetlerinin geliştirilmesi, OSB’lerde verimliliğin, erişilebilirliğin ve çevresel sürdürülebilirliğin sağlanması ve böylece bölgemizin rekabet ve yatırım gücünün artırılması hedeflenmektedir. Her iki mali destek programının bölgemizin gelişmesine önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz ve hayırlı olmasını diliyoruz.
 
Bugün burada ayrıca, Kalkınma Ajansımız tarafından halen uygulanmakta olan mali destek programları ile doğrudan faaliyet desteği, teknik destek programı ve güdümlü projelerin uygulama süreçleri de gözden geçirilecek ve elbette varsa yaşanan aksaklıklara ilişkin alınması gereken tedbirler görüşülecektir.
 
Son olarak, bu toplantı vesilesiyle Yönetim Kurulu toplantımıza katılan Sayın Valilerimize, Belediye Başkanlarımıza, İl Genel Meclisi Başkanlarımıza ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarımıza katılım ve desteklerinden ötürü; ayrıca, ev sahipliğinden dolayı Tokat Valimiz ile Belediye Başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyor ve Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu toplantımızın bölgemiz için hayırlı olmasını ve başarılı çalışmalara vesile olmasını diliyoruz.”
 
Toplantıda gündemdeki maddeler görüşüldü.
 
Toplantıya Samsun Valisi Osman Kaymak, Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir,OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen,  Amasya İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çittir, Çorum İl Genel Meclis Başkanı Halil İbrahim Kaya, Tokat İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer,Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Tokat TSO Başkanı Ahmet Arat katıldı.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]