• 0

28 Ekim 2021, 22:30 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Tokat'ta açık hava sinemasında 'Akif' filmi izlendi

Tokat'ta açık hava sinemasında 'Akif' filmi izlendi

Tokat Belediyesi'nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında özel olarak düzenlediği açık hava sineması etkinliğinde Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'un hayatının konu aldığı 'Akif' filmi gösterime sunuldu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Tokat Belediyesi 2021 yılının İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy Yılı olarak kabul edilmiş olmasından yola çıkarak anlamlı bir etkinlik düzenledi. Vali Zekai Gümüşdiş Bulvarı üzerindeki Tokat Belediyesi otoparkında vatandaşlar için açık hava sineması organizasyonu yapıldı. Organizasyonda Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un hayatını konu alan Akif filmi izletildi.
 
Ülkelerin, milletlerin önemli ve özel anlarının olduğu vurgulayan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, "Biz de tarihimize baktığımızda özellikle en son dönemlerde Kurtuluş Savaşı, İstiklal ve istikbalimizin gerçekten yegane var olmasıyla alakalı çok önemli bir mücadele ve o mücadelenin sonunda Cumhuriyetimiz kuruldu. Şu anda 98 yaşında. Bu yıl İstiklal Marşı’nın kabulünün 100’üncü yılı. 1921 yılında İstiklal Marşımız kabul edilmiş ve biz 100 yıldır bu marşımızı her yerde okuyoruz. Bizde bu manada bu yıla has İstiklal Marşı yılı olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ilan edilen bu yılı aynı zamanda taçlandırma anlamında ortaya koyan yapıt eser olan 'Akif' filmini istedik ki genç kardeşlerimizle Tokat halkımızla birlikte beraberce izleyelim" diye konuştu.
 
 
DHA-Kültür Sanat - Türkiye-Tokat - Fatih YILMAZ- Halil İbrahim YEL
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

'SeeTalk' mucidi Şerif Görmez ile Gazeteci Ayson Karabağ röportajı
'SeeTalk' mucidi Şerif Görmez ile Gazeteci Ayson Karabağ röportajı
Sunny Ürünleri'nden "Seetalk Akıllı Mikrofon"un mucidi Şerif Görmez ile Gazeteci Ayson Karabağ'ın röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.100 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]