• 0

20 Aralık 2017, 09:58 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Akkaya, Eğitimde Bu Tür Olayları Kınamaktan Ziyade 'ARTIK YETER'

Akkaya, Eğitimde Bu Tür Olayları Kınamaktan Ziyade 'ARTIK YETER'

Tokat'ta bir araya gelen eğitimciler, sendika başkan ve üyeleri okullar kampüsünde basın açıklaması yaptı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat'ta bir araya gelen eğitimciler, sendika başkan ve üyeleri okullar kampüsünde basın açıklaması yaptı.
 
Eğitim Bir-Sen Başkan Yardımcısı Vahap Gül, eğitimcileri hedef alan şiddet saldırılarını kınadıklarını ifade ederek, "Bu saldırılar geleceğimizi karartmakta, eğitim camiasını tedirgin etmekte, birçok mağduriyete neden olmaktadır. Eğitimcilere yönelik her saldırı, aklımızı körleştirmekte, ruhumuzu karartmakta, benliğimizi esir almakta, irfanımızı yok etmektedir. Bu sebeple, cehalete dayanan şiddeti veya şiddete dayanan cehaleti bir an evvel ortadan kaldırmalıyız" dedi.
 
Eğitim Bir-Sen Tokat Şube Başkanı Hakan Akkaya ise bu tür olayları kınamaktan ziyade 'artık yeter' demek için bir araya geldiklerini ifade ederek, "Başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere tüm yetkilileri geleceğimizin baltalandığını, geleceğimizin yok edildiğini görmeleri konusunda uyarmak için buradayız. Çünkü saldırdıkları eğitimciler değil aslında bu ülkenin geleceği. Saldırıların öğretmenlerimiz değil, saldırılan Türk milletinin geleceği. Başta yetkililer olmak üzere ailelerimize ve öğrencilerimize de bir kaç sözümüz olacak. Sayın veliler sevgili öğrenciler bilin ki tüm eğitimciler sizin için var, size bir harf öğretmen için çırpınıyor. Sizin geleceğiniz için önce adam sonrada meslek sahibi olmanız için bir mum gibi eriyor. Ama bunu yaparken bu şekilde saldırılara uğramakta içimizi kanatıyor" diye konuştu.
 
ZİLE'DE "ÖĞRETMENE SAHİP ÇIK" EYLEMİ
 
Zile’de de  "Öğretmene Sahip Çık" eylemi düzenlendi. Zile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde yapılan basın açıklamasına okul müdürleri, öğretmenler ve kurum amirlerinin katıldı. Türk Eğitim-Sen İlçe Başkanı Adem Tural, yaptığı açıklamada öğretmenlere yapılan şiddete önlem alınmasını vurguladı.
 
Şiddeti nefretle kınadıklarını ifade eden Tural,"Son yıllarda üzülerek şahit oluyoruz ki, öğretmene şiddet vakaları artık sıradanlaşmış üçüncü sayfa haberleri arasına girmiş durumdadır. Neredeyse gün geçmiyor ki, öğrenci ya da veli tarafından sözlü ya da fiziki şiddete maruz kalan bir öğretmen haberiyle karşılaşmayalım. Öğretmenlerimizin motivasyonuna, itibarına, sıhhatine ve hatta canına kast eden şiddet vakaları, artık eğitim hayatımızın en hayati problemlerinden birisi haline gelmiştir. Bu acı haberlerin sonuncusu da önceki gün İzmir Ödemiş'ten geldi.
 
Ödemiş Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen, iki öğrencisi tarafından tüfekle vurularak öldürüldü. Ayhan Kökmen öğretmenimize yüce Allah'tan rahmet, yakınlarına ve eğitim camiamıza sabır ve başsağlığı temenni ediyoruz. Şiddeti nefretle kınıyor, reddediyor, telin ediyoruz. Öğretmene şiddet konusunda bütün eğitim çalışanlarının yek vücut şekilde dimdik ayakta olduğunu tüm Türkiye kamuoyuna ilan ediyoruz. Öğretmene uygulanan şiddet olayları vuku bulduğunda, sorumluluk makamlarını işgal edenlerin de kınama mesajlarını tabii ki olumlu buluyoruz. Ancak, yetki sahibi olanların, sadece kınamakla yetinmesini bir zafiyet olarak gördüğümüzü ve kendilerinden daha somut adımlar atmalarını da beklediğimizin bilinmesini istiyoruz" diye konuştu.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]