• 0

18 Kasım 2021, 14:02 - Anasayfa // SAĞLIK Haberi yazdır

Mantar, 'Şiddet sağlık çalışanlarının çalışma hevesini kırmaktadır'

Mantar, 'Şiddet sağlık çalışanlarının çalışma hevesini kırmaktadır'

Tokat Sağlık-Sen Tokat Gaziosmanpaşa Üniversite Hastahanesi'nde çalışan bir personele hasta yakını tarafından uygulanan şiddeti protesto etti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Yaşanan şiddeti protesto ederek açıklama yapan Tokat Sağlık-Sen  Şube Başkanı Suat Mantar yaptığı açıklamada "Sayın Basın mensupları değerli kamuoyu; G.O.P Üniversite Hastanesi'nde çalışan bir personelimiz hasta yakını tarafından fiziksel şiddete maruz kalmıştır. Bu olayı protesto etmek, kınamak, sağlık çalışanlarına uygulanan şiddetin son bulması, sağlık çalışanlarının sesine ses vermek için buraya toplanmış bulunuyoruz.

Katılımınızdan dolayı sayın basın mensuplarına ve siz değerli sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum hepiniz hoş geldiniz. Pandemi süreci başladığından bu yana, çoğu zaman insanların evinde çıkamayacak durumda oldukları zamanda bile sağlık çalışanları sahada görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştılar. İşimiz artarken, riskimiz artarken sağlık çalışanlarına da uygulan şiddetin artmış olması sağlık çalışanlarının çalışma hevesini kırmaktadır. Sağlık çalışanlarına şiddet uygulanması demek halkın daha iyi sağlık hizmeti alması önünde bir engeldir. Hastaların hakkını korumak için, başka hasta tarafından şiddete uğramak biz sağlık çalışanlarına yapılan en büyük haksızlıktır.
 

Pandemi sürecinde üniversite hastanesine müracat eden hasta sayısı pandeni öncesine göre 5 kat çoğu birimlerde 10 kat artmıştır. Çalışan sayısı ve gelirimiz yerinde saymış, sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet artmıştır."

ŞİFA DAĞITAN ELLER SAYGIYI HAKEDİYOR

Çok şey mi istiyoruz anlamakta zorlanıyoruz.
 
Bugün buradan yetkililere sesleniyoruz sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet artık bıçak kemiğe dayandı seviyesindedir. Şiddeti uygulayan kişişere biran önce caydırıcı tedbirler alınız.
 
"Sağlık çalışanları şiddeti değil saygıyı hak ediyor. Şifa dağıtan eller şiddeti değil saygıyı hak ediyor.
 
* Şiddet uygulayan kişiler birkez daha sağlık kuruluşuna geldiğinde kolluk kuvvetleri kontrolünde gelmesini istiyoruz.

* Şiddet uygulayan kişi bir daha sağlık kuruluna geldiği zamanda sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalanma hakkı olmasın.

* Burada ki kurum yetkililerine sesleniyoruz, çalışanların çalışmakta olduğu birimlerinde fiziksel şiddet uygulamak isteyen kişilere karşı tedbir alınsın, güvenlik tedbirlerinde birilerinin zaafiyeti olduğu ortadadır bu yönde mutlaka tedbir alınsın.

Bu hastanede ekonomik yönden ve hizmet yönünde bir başarı varsa, hiç kimse kusura bakmasın burada aslan payını sağlık çalışanları arkadaşlarımız hak ediyor.
 

Korona ile mücadele etmede ciddi bir başarı varken hiç kimse kusura bakmasın bu başarı bu çalışanların eliyle yapılmıştır.
 
Yine sağlıkta dönüşümle birlikte iktidarı muhalefeti herkes meydanlarda halkın sağlık hizmetlerinden olan memnuniyetinden bahsediyor, kimse kusura bakmasın, bu başarı bu çalışanların eliyle yapılıyor.

İki gün önce burada meydana gelen olayı kınıyor, Bu olayların bir daha olmamasını temenni ediyor hepinize saygılar sunuyorum" dedi.
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SAĞLIK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

'SeeTalk' mucidi Şerif Görmez ile Gazeteci Ayson Karabağ röportajı
'SeeTalk' mucidi Şerif Görmez ile Gazeteci Ayson Karabağ röportajı
Sunny Ürünleri'nden "Seetalk Akıllı Mikrofon"un mucidi Şerif Görmez ile Gazeteci Ayson Karabağ'ın röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]