• 0

26 Aralık 2017, 17:36 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Yabancı Uyruklulara Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Yabancı Uyruklulara Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Göçmenler Haftası nedeniyle İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından yabancı uyruklulara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Göçmenler Haftası nedeniyle İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından yabancı uyruklulara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
 
 
26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı'nda düzenlenen toplantıda ilimizde yaşayan Irak, Afganistan ve Suriye göçmenleri adına konuşmalar yapıldı.  Vali Dr. Ömer Toraman ise yaptığı konuşmada, yaşanan savaşlardan insanların, özellikle de kadın, çocuk ve yaşlıların mağdur olduklarını söyledi. 
 
Türk milletinin de özellikle 19. yüzyılda  Balkanlardan, Kafkaslardan büyük göç hareketleri yaşamış bir millet olduğunu belirten Vali Toraman, “O yüzden şu anda Afganistan, Irak ve Suriye’de zor şartlarda yaşayan ve buraları terk eden kardeşlerimizi çok iyi anladığımızı düşünüyoruz. Biz inancımız gereği düşene el uzatan, yardım eden, elindekini paylaşan bir anlayışa sahibiz. Nerede karışıklık, sıkıntı varsa, vatanını, ülkesini terk etmek mecburiyetinde olan kardeşlerimiz varsa, ülke olarak hepsine  kucağımızı açtık.” dedi.
 
Yapılan konuşmaların ardından Afganistan, Irak ve Suriye göçmenleri adına Vali Toraman’a çiçek takdim edildi.
 
Toplantıya Vali Toraman’ın yanı sıra Vali Yardımcısı M. Suphi Küsbeci, İl Göç İdaresi Müdürü İdris Coşkun ve göçmenler katıldı.
 
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]