• 0

30 Kasım 2021, 17:13 - Anasayfa // SPOR Haberi yazdır

Tokat'ta voleybol ve basketbol sahası olmayan okul kalmayacak

Tokat'ta voleybol ve basketbol sahası olmayan okul kalmayacak

Tokat il genelinde 43 okula basketbol ve voleybol sahası yapıldığı, 45 adet daha sahanın yapımı devam ettiği bildirildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Valiliği tarafından başlatılan Spor Tokat projesi kapsamında okullarda spor yatırımları yapılmaya devam ediyor. İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, il genelinde 43 okulda basketbol ve voleybol sahası yapıldığı, 45 adet daha sahanın da yapımı devam ettiğini kaydetti.
 
 
Projede nihai hedefinin tüm okullarda basketbol ve voleybol sahası yapılması olduğuna işaret eden Müdür Küçükali, “Okullarımıza yapılan yeni sahalarla öğrencilerimizin spor yapmalarına olanak sağlamak, ruhen ve bedenen sağlıklı nesiller yetiştirmek ve spor kültürünün tabana yayılmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Ayrıca öğrencilerimizin kötü alışkanlıktan uzak durmalarını, sağlıklı yaşamı ön plana çıkarmalarını da amaçlayan proje ile obezite ve bağımlılığa karşı mücadeleye öncülük edilmesi hedefleniyor. Spor alışkanlığı kazanan öğrencilerimiz, ilgilendikleri spor dalında beden eğitimi öğretmenlerimiz tarafından yetiştiriliyor” dedi.
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SPOR Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adil Seyhan İle Gazeteci Ayson Karabağ röportajı
Adil Seyhan İle Gazeteci Ayson Karabağ röportajı
Seyhanlar Group Yönetim Kurulu Başkanı Adil Seyhan İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]