• 0

12 Ocak 2022, 19:11 - Anasayfa // RÖPORTAJ Haberi yazdır

'SeeTalk' mucidi Şerif Görmez ile Gazeteci Ayson Karabağ röportajı

'SeeTalk' mucidi Şerif Görmez ile Gazeteci Ayson Karabağ röportajı

Sunny Ürünleri'nden "Seetalk Akıllı Mikrofon"un mucidi Şerif Görmez ile Gazeteci Ayson Karabağ'ın röportajı

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Sunny Ürünlerinden Seetalk Akıllı Mikrofonun Mucidi Şerif Görmez ile Gazeteci Ayson Karabağ Röportaj
 
Konuşmada Toplumu Etkilemenin Yolu; Sunum
 
Profesyonelce düşünün, toplum önünde bakın konuşun, görün konuşun. Hem ruha hitap edin hem beden dilinizi karşıya gönderin. Hem de ses tonunuzla sihirli dokunuşlarınızla, konuşmalarınızı karşıya bakarak hem etkilemeye hem de bilginizi insanlara katmayı düşünün. Arif Yıldırım diyor ki şimdi konuşma metnini düşünmeyin. Bilginizi karşıda sizi dinleyenleri etkilemek istiyorsanız, sihirli dokunuşlarınızla see talk’ı kullanın. Bak konuş, gör konuş fark edeceksiniz. Sunny ile birlikte akıllı mikrofonu Türkiye’de ve Dünya’da yerli ve milli ürünümüzü konuşacağız. Aranacak bir cihaz olacağına inanıyorum.
 
Şerif Görmez Biyografisi: 09.09.1976 Çorum/Kargı Karacaoğlan Köyü doğumlu. Eğitimini sırasıyla Kargı İlçesinde tamamlamıştır. Liseyi de yatılı imam hatip lisesinde bitirmiştir. Evli ve 4 çocuk babasıdır.
 
 
Babanın Hayali, Oğlum İmam Olsun Diye İmam Hatibe mi Yazdırdı?
 
Çorum Kargı İlçesi Karacaoğlan Köyünde tüm köylü oğlu imam olsun diye hep çocuklarını imam hatibe yazdırıyordu. Başka imkân olmadığı için geleceğini düşünerek, liseyi bitir, işine başlar maaşını alırsın diye buraya yönlendirirlerdi. Allah’ını bil, Kur’an oku ve insanlara faydalı ol, az da maaşın olsun, sigortan olsun sana yeter düşüncesi içindeydiler. Çorum’da hem Kur’an kursu hem de imam-hatip lisesini okusun imam olsun diye düşünüyorlardı. Babam ve bölgemizde hep böyle düşünüyorlardı.
 
İstanbul Maceranız Nasıl Geçti, Nelerle Karşılaştınız?
 
Şarküteride servis elemanı olarak işe başladım. Sipariş geliyor, evlere servis yapıyorum. Çalışıyorum, gelen gidenle konuşuyorum. Abi bana bir iş bul, ben daha iyi yerlerde çalışayım diyorum. Önüme gelene söylüyordum, o zaman gazetelere ilanlara akıl edip bakmadık. Şimdi internet var. O dönem bunları bilmiyorduk. Çevremizde insanların desteği ile camlara asılan işçi ilanlarıyla veya kapı çalarak iş arıyoruz diye iş ararlar. Bir gün bir adam var, o sana iş bulur dediler. Bir gün tanıştım, konuştum. Tamam dedi. Elektronik işiydi. Ses teknisyenliği işine başladım. Orada bir şeyler öğreniyorum, çalışıyorum, para kazanıyordum. 2 yıl devam ettim sonra Kartal’da kaset, elektronik dükkânı açtım. Çalıştım gün geldi askerlik geldi. Mecbur askere gittim. Benden sonra kardeşlerim çalıştırdı sonra kapattılar.
 
Askerlik Nasıl Geçti?
 
Askerliğe Şırnak’a gittim. Orada Ordu Evi’nde görev aldım. Ordu Evi’ne müzik, ses takımı alınacakmış. Komutana İstanbul’da bir firma var oradan alalım dedim. Gelip oradan almışlar, benim de adımı söylemişler. Bir gün anons geldi: “Şerif ziyaretçin var.” Ben şaşkın şaşkın baktım, bana kim gelecek, gittim müzik ses takımını getirmişler. Karşıladım ses müzik takımını kurduk. Ordu Evi’nin harika bir ses düzeni oldu. Orada müzik işi yaparak zamanı bir şekilde dolu dolu, güzel geçirdim.
 
Başarının Altın Kuralı Nedir?
 
Her şeyden önce kendinizi sevin, kendinize inanın, hedef belirleyin ve başaracağınıza inanın. İnandığınız yolda çalışmaktan usanmayın. İş hayatınızla özel hayatınızın dengesini iyi kurmaya çalışın.
 
O Dönemde Nelerden Zorlandınız?
 
İstanbul’un zorlu ve kalabalığı vardı ama ben kendi hedeflerimde nasıl üretebilirim, markamı nasıl satabilirim gibi düşüncelere yoğunlaştım, hayallerimin peşine koştum. Mücadeleci ruha sahip olduğum için beni zorluklar yıldırmadı. İyi bir gözlemci olduğum için tüm gücümle İstanbul’da sığınmaya, çalışma ve kendimi yetiştirmeye karar verdiğimi hatırlıyorum.
 
İstanbul’da Askerlikten Sonra İş Aramaya Başladım, Ama Eski İşleri Yapmak İstemedim
 
Dayımdan yol parası aldım ve İstanbul’a gidelim çalışalım düşüncesi içinde İstanbul sevdamız başladı. Artık umut İstanbul, gelecek İstanbul, hayallerimiz İstanbul oldu. Askerlikten sonra İstanbul’a geldim. İş arıyorum eski işim olan Nino Ses Müzik firmasına gittim. Adam o zaman bana 15.000 TL para verdi. Bu senin hakkın dedi. Askerlikten gelmişim o para bana kurtarıcı olarak geldi. Elimi tuttu, bana güven verdi. Gel burada çalış dedi. Ben yok dedikçe yok sen burada çalışacaksın dedi. Neyse ben o işi de istemiyorum dedim. Başka bir iş aramaya başladık. O para bana çok faydalı oldu. Cips ve gıda sektöründe çalıştım. Sonra mavi-yeşilde çalıştım derken farklı farklı işlerde çalışarak, tecrübe edinerek, yönetici olarak satış ve pazarlamayı çok iyi öğrendim. Ama benim içim rahat etmiyordu ve içimde bir eksiklik hissediyordum. Aklımda hep araştırmak, farklı ne yapabilirim, nasıl iş yapabilirim düşüncesi hakimdi. Bir gün cuma günü hoca vaaz verirken aklıma, akıllı mikrofon geldi. Sonra Çin’den arkadaşlar buldum. Bir örnek çalışması yaptık olmadı, bir daha yaptık oldu. Ondan sonra çalışmalar yaparak deneyim sahibi olduk. Çok iyi çalışmalar yaptık. Sunny mühendisleri ile çalıştık. Şimdi Sunny See Talk’ı çıkardık.
 
Size Eski İş Dediğiniz Müzik Sesleri Sizin Ayağınıza Gelmiş, Hislerinize Bulaşmış, Neden İçinizi Dinlemediniz?
 
Evet şimdi baktığım zaman daha iyi anlıyorum. Ama o zaman eve para götüreyim, para kazanayım düşüncesi vardı. Mal satacaksın, prim alacaksın kelimesi hiç garanti olmadığı için sorumluluklarım vardı. Evin yükünü üzerimde hissediyordum. Bakmakla yükümlü olduğum eşim var, çocuklarım var. Onlar için eve para götürmeyelim düşüncesi vardı.
 
O Zaman Ses İçinde Olsaydınız, Belki Şimdi Daha Başka Yerde Olurdunuz?
 
Her şey nasip. Şimdi bu yaşta bana nasip oldu. İstanbul’da ilk yaptığım iş. Hiç farkında değilim demek ki, İstanbul’da sevdiğim, para kazandığım ses-müzik işinde ve askerlikte müzik-ses sisteminin içinde olduğum için Cenab-ı Allah’a şükrediyorum. Şimdi bu mesleğin içinde Türkiye’de ilk olan eğitimcilerin, konuşmacıların mesaj veren kişilerin yükünü alacak mikrofon bak konuş gör konuş bu markayı dünyaya pazarlamak bana nasip olursa, yerli malı, milli malı temsil etmek ve ülkeye para kazandırmak için daha yoğun çalışmak istiyorum.
 
İstanbul’da Neler Dikkatinizi Çekiyordu?
 
Yatırımcılar, başarılı iş insanları dikkatimi çekiyordu. Başarılı insanların hayat hikayelerini okuyordum. Her okuduğumda hırsım daha da artıyordu. İstanbul’da yapacağım işleri hayal edip, mücadeleye devam diye kendimi kamçılıyordum. Her şeyden önce çok iyi bir dinleyici olup herkesi dinliyordum. ‘‘Dinleyen toplayandır, konuşan tüketendir’’ düşüncesiyle hareket edip İstanbul’da çok çeşit insan olduğu için bilgileri topluyordum.
 
İki tür başarı vardır. Biri çok ender bulunur. Hiç kimsenin beceremediğini yapabilen bir avuç insanın başarısıdır. Buna dahi denir. Diğeri başarı dediğimiz şeyi kazanan sıradan insan. O sadece başkalarının da sahip olduğu sıradan nitelikleri biraz daha fazla geliştirebilmiş biridir.
 
Hedefleriniz Nelerdir?
 
Varılacak yer yok, bitmeyen yolculuklar var. Acelem yok hayatı anlamlarıyla kaliteli yaşamaya çalışıyorum. Tam da bu sebepten yolculuklarım, öğrenmelerim, hedeflerim ve paylaşımlarım hiç bitmeyecek. Türkiye’de ve Dünya’da bilgi yayan, eğitim veren, toplum önünde konuşan, bilgilerini insana aktaran eğitimcilerin yükünü alacak, toplumu etkileyecek akıllı mikrofonla eğitimcilerin yükünü almayı planlıyorum.
 
 
Sunny Grup’u Tanıyabilir miyim?
 
Türkiye’de ilk yerli ve milli marka yapan Sunny kurucusu Hayrettin Atmaca’ya Allah rahmet etsin, mekânı cennet olsun. Ülkemiz için çok şey yaptı. Bizde onun attığı üretim noktasından, mutfağında çalışarak yeni markalarla yerli ve milli ürünlerimizi dünyaya pazarlayacak için şanslıyız. Mutluyum, gururluyum, Atmaca ailesinin bir parçası olarak. Hayrettin Bey’in hayallerinin peşinde, bizde varız diyerek çalışacağız. Kalbimizde yaşatarak yolumuzu Hayrettin Atmaca’nın bilgisi ile aydınlatacağız. Teknolojik imkanları iyi bir şekilde kullanarak ilerleyeceğiz.
 
SeeTalk Nedir?
 
Akıllı mikrofon hem mikrofon işi yapıyor, hem de yazılarınız okunacak şekilde büyük ayarla kumandayı büyültüp küçültüp elinizde kağıtla görünür hale getiriyor. Daha temiz, daha etkili… Bak oku, gör oku şeklinde işlerinizi yaptığınızı fark edeceksiniz.
 
Akıllı Mikrofonu Kimlerin Kullanması Gerekir
 
Cami hocaları, kilise hocaları, eğitim veren hocalar, okul müdürleri, konferans salonlarında olmaz olmazlardan. Siyasi başkanlar, milletvekilleri, dernek başkanları, sosyal medya için çekim yapanlar…Filim Yapımcılara Hem yazı oku, hem de mikrofon görevi yapıyor.
 
Akıllı Mikrofon, Türkiye’de ve Dünya’da Kültürün Sunumunu İnşa Ediyor Zannederim?
 
Şirketimizin ana stratejisinde yer alan akıllı mikrofon, toplum önünde konuşma sanatını daha etkili, daha cesaretli, daha planlı konuşmacıya güven veren, cesaret veren önünde bak oku, gör oku, yeni nesil teknolojilerin her sisteme uyum sağlayan, sunum yaparak toplum önünde konuşmaya katkı sağlayacak.
 
SeeTalk, Kariyerinize İz Bırakacak?
 
Okulda, eğitim sunumu yapanlar, toplum karşısında konuşan siyasetçiler, cami hocaları için cebinizden kağıt çıkararak çirkin bir görünümü ve yakından okuma alışkanlığınızı ortadan kaldırıyor. Karşıya, “Bak Konuş, Gör Konuş” önünüzde yazıyı ister büyüt, ister küçülterek, renklerini değiştirerek uzaktan kumandayla daha sağlıklı ve daha etkili bir sunum yapılacaktır.
 
Toplum Önünde Konuşanlar İçin Fark Yapabilir mi?
 
Akıllı mikrofon 5 inch ekran ve android arayüz
Metin boyutunu ve okuma hızını ayarlama
1 metre mesafeden ses alabilen profesyonel mikrofon
Senkron çift mikrofon ve feed bank destroyer kart ile uğultu ve cızırtı önleme
Online portal ve bilgisayar üzerinde mikro usb ile veri aktarma
6 buçuk saat kesintisiz kullanım
Okuma hızı ayarlama, cihazı uyku moduna alma ve uyandırma, ses açma ve kapatma ile kontrol ediliyor.
 
Toplum Karşısında Konuşmada Sunum Çok Önemli
 
İş toplantıları, eğitim veren öğretmenler, siyasi başkanlar, dernek başkanları; bilgileri insanların gözüne baka baka ikna etmek istiyorlarsa, konuşmalarına yürekten kazanmak istiyorlarsa, işte toplum karşısında insanlara bakarak ve konuşarak gözleriyle ve ses tonlarıyla akıllara çivi gibi yazdırmak, akılda kalmak istiyorlarsa, toplumu etkilemek istiyorlarsa, konuşma yaparken kağıdı ceplerinden çıkartıp okumak yerine karşıdan “Bak Oku, Gör Oku” şekliyle karşı tarafı etkilemek artık ellerinde.
 
Siz Profesyonelce Düşünün, Karar Verin Diyorsunuz
 
Evet toplum karşısında konuşan, elinde kağıt olması, başınızın aşağıda olması, basının resim çekerken, başınızın aşağıda olması, elinizde kağıt olunca yüzünüzün görünmemesi, bu resim nasıl gazetelerde basılsın. Onun için bu akıllı mikrofon konuşmacıyı karşıya baktıran, onunda “bak konuş, gör konuş” şeklinde elinizin altında kumanda ile ileri geri ayarları konuşmacı sadece ses tonu ve karşısındaki insanları duygulandırmayı düşünsün veya daha mutlu aşılasın. Akıllı mikrofon sizin yükünüzü alacaktır. Daha cesur, daha karşıya bakarak toplumu etkileme şansınız artık elinizde. Resimlerde daha iyi çıkacağınızdan da emin olun.
 
Türkiye İçin Bir Marka Yarattınız, Nedir Bunun Sırrı?
 
Türk mühendislerimizin bilgileri, becerileri üzerinde çok çalışarak, emek vererek, sabırlı olarak Sunny Araştırma-Geliştirme laboratuvarlarında yapbozdan vazgeçmeyen mühendislerimizin yaratıcı bilgileri yerli ve milli olması bu markanın Türkiye’yi temsil etmesi, Türkiye’den dünyaya pazarlama imkanımız olacağı için çok mutluyum. Bu markada çok emek var, çok sabır var, çok alın teri var, çok sevgi var. O terin ana mayası Türk çalışkanlığı. Bu beceriyi dünyaya duyurmak için sabırsızlanıyorum. Bu cihazı kullanacak kişiler toplum önünde lider kişiler, mesaj veren öğretmenlerimiz, hocalarımız, siyasi başkanlarımız, iş adamlarımız. Onların üzerindeki heyecanı, yükü alarak daha başarılı olacaklarına inanıyorum.
 
Sunny Yerli ve Milli Akıllı Mikrofon Cihazlar Üretiyorsunuz, Mutfağınızdan Bahseder misiniz?
 
Bu ismin babası, ülke sevdalısı, hayırsever kişi rahmetle andığımız Hayrettin Atmaca. Vizyonunu ileriye taşımak, bu mutfaktan farklı farklı markaların çıkması, ülkemizi temsil etmek için, toplumun işlerini, yüklerini alarak buranın bereketi ile yola çıktı. Hem yerli hem de milli bu tohumu atan Hayrettin Atmaca bizleri izliyor. Biz de onu dualarımızla ve hedeflediği alanlarda çalışarak, üreterek, dünyaya satarak daha başarılı işlere imza atmanın hedefindeyiz.
 
 
Akıllı Mikrofon, Sizin İlk Aşkınız O Zaman?
 
Evet çevremizde sürekli toplantılara katıldım, seminerle katıldım. Konuşmacıların ceplerinden kağıdı çıkarması ve ilginç ilginç seslerin çıkması, başlarını aşağıya indirmeleri, derken izleyicinin beklemesi bunlar beni kamçıladı. Bu durumun toplum üzerinde etkisinin çok büyük olduğunu fark ettim. Çünkü kağıdı çıkarıp okurken insanlarında ona göre ilgisi azalıyor. Şimdi bu Akıllı Mikrofon yazıların önünde duracak, bakacak ve okuyacak. Şimdi konuşmacı, gözleriyle, bakışlarıyla, ses tonuyla yüreklere nakış edecek. Bilgilerini daha iyi satacaklar ve etkileyecekler. İlk 2 saniye bence alkışla devam edecek. Konuşmalarını göreceğiz, bu Akıllı Mikrofon yüklerini alarak konuşma cesareti verecek. Kendilerini daha emin adımla, etkili ses tonu ile hedefledikleri ürünleri daha iyi satacaklar.
 
Gönül Dili Önemli
 
Ağızdan çıkan kelimeler nereden geldiği önemlidir, kelimeler keskin, kırıcı olabilir. O kelimelerin ifade ettiği anlama göre değişir.  Kelimeler gönül telinden geliyorsa tesiri de algılaması da farklı olur. Gönülden çıkan gönüle ulaşır unutmayın.
 
Hediyeleşmek Önemli midir?

Kalplerdeki sevgiyi artırmanın yolu hediyeleşme veya ikramda bulunmaktan geçer, tüm bunlar kalbi yumuşatır. Hediyeleşmek, ikramda bulunmak bir aşktır. Onun için öğretmenlerinize veya cami hocalarımıza en etkili işi yapacak ürünü hediye ederseniz siz de mutlu olursunuz. Hediyelik bir ürünle gönülleri kazanabilirsiniz. Eğitimcilerin en sevdiği bu ürün olacak.
 
İyi Bir Eğitim ve Çalışma Azmi Başarıyı Getirir mi?
 
Kişi önce kendisine bir idol belirlemeli, mükemmelliği örnek almalı, ahlaki değerlere önem vermeli, açık sözlü ve dürüst olmalı, insanlara ilham veren çalışmalara imza atmalı, dernek etkinliklerine katılmalı ve sosyal yaşamı olmalı kişi eğer bunları yapabiliyorsa başarı onun için kaçınılmaz olur.
 
Başarınızın En Önemli Faktörleri  Nelerdir?
 
İlk faktör  kesinlikle huzurdur. Bir aile ortamıdır. Evinde mutlu olamayan bir işadamının dışarıda bu kadar olumsuzluklarla mücadele etmesi mümkün değil. İkincisi ise başarıya kenetlenmiş bir ekip oluşturmak.  Ben değil biz diyen, şirket kar ettiğinde sevinen, zarar ettiğinde kendi işiymiş gibi üzülen ve sorumluluk almayı bilen bir ekiptir.
 
İş Ortakları Arıyor musunuz?
 
Bizim ürünleri bayilik sistemi ile çalışarak devam etmeyi düşünüyorum. Ankara’da bir bayim olsun, İzmir’de bir bayim olsun, Azerbaycan’da, Özbekistan’da, Pakistan’da her yerde bayimiz olsun. O bayimizin bölgelerinde üniversiteler, okullar, eğitim veren kurumlar, sosyal medya için çekim yapanlar, cami hocaları ve çevremizde bu ürünü kullanacak yerler var. Bölgesine hakim olacak, ürünlerine sahip çıkacak, pazarlarını genişletecek, farklı farklı bilgileri bizimle paylaşacak, girişken, konuşkan, çevresine hakim olan, ürünlerin arkasında olacak, sıkı takip edecek müşteri memnuniyetini ilk ölçü belirleyen, bu aşkla çalışacak bir filo kurmayı hedefliyorum.
 
Kitaplar, Şehrin Aydınlığıdır Derler Katılıyor musunuz?
 
Aydın insanların arasında olmak harika. Kendimi okuldaymış gibi hissediyorum. Şehrin kültürü, temizliği, iletişimi, paylaşımı için bilinçli olmak gerekir, aydın olunması gerekir. Empati kurmak gerekir. Okuyan bir şehrin etrafı da insanları da güzel olur. Bilgili insanların arasında yaşamak, bilgili insanların etkili kullandığı cümleler, sizi de daha etkili cümle kurmaya zorlar. Onun için kitap şehrini aydınlatan, sıcak tutan bir köprüdür. Kitap şehre ruh veriyor, can veriyor. Kalite kazandırıyor, mutluluk yaşatıyor. Atatürk’ün dediği gibi ‘‘Çocukluğumda elime geçen iki kuruştan birini kitaba vermeseydim bugün yaptığım işlerin hiçbirini yapamazdım’’ onun için akıllı mikrofon, eğitimcilerin, öğretmenlerin, cami hocalarının yükünü alacak. Toplum karşısında daha güvenilir, daha etkili konuşmaları için fayda sağlayacak.
 
Sevgi Nedir?
 
Sevgi kötülüğü yok eder. İyilikleri yayar. Katı kalpleri yumuşatır. Sevgi iki yönlüdür. Sevgisini veren için mutluluk kaynağı, sevilen kalbinde şefkat duygusudur. İnsanı insan yapan varlık sebebidir. İçimizdeki ateşi ortaya çıkaran sevgidir. Hırs sevginin önüne geçmemelidir.
 
Akıllı Mikrofonla; Güvenilir Eller, Güvenilir Konuşma Mesajı Diyorsunuz?
 
Toplum karşısında heyecan içinde kağıtları cepten çıkardığınızda heyecan ve telaş içinde ilk mesajı, ilk saniyede vermeyi düşünün. İlk insanı etkilemeyi düşünün. Güvenilir ellerde olun. Toplantıya gelenleri kazanmak için mesajı, akıllara, gönüllere sokmak için iyi konuşma, etkili konuşma, rahat güvenilir okuma. Onun için metninizi önünüzde “bak konuş, gör konuş” Akıllı Mikrofon sesinizi de çevreye etkili şekilde verecektir. Bu cihaz sizin konuşmalarınızda yükünüzü alacak, başarınızı artıracaktır.
 
O zaman Zeki Akıllı Mikrofon Devri Başladı?
 
Günümüzde toplum karşısına çıkarken, vücut dili, ses tonu, kürsüde hakimiyet, özgüven vereceğiniz bilgi çok daha önemli. Akıllı olmaktan bir adım ötede yapay zekası ile hayatımızı kolaylaştıracak ve bizi şaşırtacak. Kendinize hayran bırakacak, Akıllı Mikrofon eğitimcilerin eğitim verenlerin, öğretmenlerin, siyasetçilerin, iş adamlarının toplumu etkileyecek, mesaj verecek, konuşturan daha emin, daha güvenilir konuşmak için “bak konuş, gör konuş” bu akıllı mikrofonu yanınızda taşıyacaksınız.
 
SeeTalk İle Hem Eğlenin Hem de Mesajınızı Verin
 
Akıllı Mikrofonlara konuşma metninizi yükleyin. 1 metre mesafede okuyacak şekilde büyütün. Rengini değiştirin. Rahat okuyacak şekilde önünüzde dursun. Siz o bilgileri, o cümleleri noktasına kadar vurgulayın. Karşınızdaki insanlara bilgiyi satmayı düşünün. İyi konuşmayı düşünün, iyi sunumu düşünün. Toplum üzerinde insanları etkileme sanatını kullanın, akıllı mikrofon kullanın.
 
Eğitimciler, Ders Verenler; Akıllı Mikrofonla Başarınız Konuşulacak
 
Film çekerken, kartonlara yazarak uzaktan okutarak, rollerini oynatan yapımcıların, hotellerde seminer odalarının olmazsa olmazlardan olacak. Eğitim verenlerin, ders verenlerin, sosyal medya için video çekenlerin ses ve görüntüsü çok daha etkili olacak, çok daha görsel olacak, çok daha güvenilir olacak. Akıllı mikrofonla topluma mesajınızı ne kadar faydalı bir şekilde vereceğinizi göreceksiniz.
 
Konuşmalarınızı Düşünün, Verecek Mesajınızı Düşünün Diyorsunuz?
 
Evet toplumda konuşma bir sanat. Ses tonunuz çok önemli. Kullandığınız cümle çok çok önemli. Nokta önemli, virgül önemli. Toplum karşısında konuşmak istiyorsanız, haber spikerleri gibi bilginizi iyi satmak istiyorsanız, fikrinizi iyi vermek istiyorsanız, mesajınızın insanların üzerinde etkileme sanatı olduğunu düşünüyorsanız, bu akıllı mikrofonu hayal edin. Toplum üzerindeki etkisini hayal edin. Yürekleri kazana kazana, hayallerinizin peşinden koşun.
 
 
Sevgili Şerif Görmez; Çevremizde Okullarımız, Teknoloji İle Uğraşan Öğrencilerimiz Var, Onlara Nasıl Bir Teklifiniz Olur?
 
Teknoloji ile uğraşan genç yetenekler, hayalleri olan, fikirleri olan, projeler ile uğraşan öğrencilerimiz bizi arasın. Biz öğrencilerimizi mühendislerimizle birlikte fabrikamızda kahvaltıda ağırlayalım. Öğrencilerimizi dinleyelim, hayallerini dinleyelim. Birlikte yapacağımız ürünler varsa birlikte yapmaya varız. Benim dönemimde fırsatlar yoktu, ben yaşayamadım. Ama ben yaşatmak, uygulamak istiyorum. Öğrencilerimiz ile aramızda gazeteci Ayson Karabağ da olursa, aramızda köprü olursa ben de varım.
 
Konsolosluklarımıza Mesajınız Var mı?
 
Cumhuriyet ülkelerimizin başkonsoloslukları ile konuşmak, bu ürünleri ülkelere pazarlamak ve satışını yapmak, distribütörlükler alarak firmamızı buluştururlarsa kardeş ülkelerle çok sevinirim. Destek verirlerse minnet duyarım. Biz ülke olarak, cumhuriyet ülkeleri bizim kardeşimizdir. Biz kardeşlerimize el vermeyi, omuz vermeyi düşünen kişileriz.
 
Arif Yıldırım Sunny Group Pazarlama Direktörü Olarak Akıllı Mikrofonun Faydalarını Sizden Dinleyebilir miyiz?
 
Topluluk önünde konuşma yapmak zordur. Metin hakimiyeti, heyecan, stres ve birçok etkin etkileyici bir konuşma yapmanızı zorlaştırır, mikrofon gerekir. Kablolar, hopörlörlü kablolar, seslerin bozukluğunu gözünüzde bulundurursanız, bir hatırlayın ama akıllı mikrofon ile See Talk’a sahip olduğunuz teknoloji ile konuşma metninize olan hakimiyetinizi artırır ve daha rahat bir konuşma yapmanızı sağlar. See Talk; kağıt ve promptera ihtiyaç duymadan topluluk önünde yapılan konuşmaları kolaylaştıran ve daha etkili hale getiren teknolojisiyle dünyada bir ilktir. Pazarda ve sınıfında tek olma özelliğiyle yeni bir kategoriye öncülük etmektedir. Bu doğrultuda pazara ve kullanıcılara yenilikçi bir teknoloji sunmaktır.
 
Akıllı Mikrofon Kullanım Alanları
 
See Talk; topluluk önünde konuşma yapan herkes için rahat bir konuşma deneyimi sunar. Konferans, vaaz, etkinlik, seminer performans sanatları ve birçok alanda kullanıcısına etkili konuşma imkanı sağlar. See Talk; prompter ve mikrofon üstün teknolojiyle bir araya geldi. Türkiye’nin yerli ve milli ürünü oldu. Türk mühendislerinin başarısı oldu.
 
www.seetalk.com.tr  0212 4121464/1008  0533 400 40 40 
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer RÖPORTAJ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adil Seyhan İle Gazeteci Ayson Karabağ röportajı
Adil Seyhan İle Gazeteci Ayson Karabağ röportajı
Seyhanlar Group Yönetim Kurulu Başkanı Adil Seyhan İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]