• 0

17 Ocak 2022, 17:44 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Bşk. Dökülen, '60 liradan kesilen bir karkas eti, markette 120 lira'

Bşk. Dökülen, '60 liradan kesilen bir karkas eti, markette 120 lira'

Tokat Ziraat Odası Başkanı Ahmet Dökülen, 60 liradan kesilen bir karkas etin markette 120 lira olmasına karşı olduğunu ifade ederek, 'Bu aradaki makasın kaldırılması tüketicimize de üreticimize de faydalı olacaktır' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Tokat Ziraat Odası Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında Başkan Dökülen, çiftçilerin sorunlarını dile getirdi. Ziraat Odası Başkanları ile yaptığı basın toplantısının ardından değerlendirmelerde bulunan Başkan Dökülen, çiftçilerin tarım Bağ-Kur ödemelerinde indirim uygulanmasını talep ettiklerini söyledi. Çiftçinin kullandığı mazot fiyatlarına vergi indirimi yapılmasını beklediklerini dile getiren Başkan Dökülen, et fiyatlarına da değindi. Tokat’ta karkas et fiyatının 60 lira olduğunu belirten Başkan Dökülen, “Etin pahalanması tüketicimiz için sıkıntı. Ben şunu öneriyorum, bir markete girdiğimiz zaman da 80-100-120 liradan aşağı et alma imkanımız yok. Defalarca söyledim Tokat Ziraat Odası başkanı olarak yine söylüyorum; 60 liradan kesilen bir karkas etin markette 120 lira olmasına ben karşıyım. Bu aradaki makasın kaldırılması tüketicimize de üreticimize de faydalı olacak. 60 liradan benim üreticim üretip de tüketiciye 120 liradan intikal ediliyorsa bu büyük bir sıkıntıdır. Bunun düzeltilmesinde fayda görüyorum. Yem fiyatlarının yüksek olması et fiyatlarını etkilediğinden aradaki besi ücretindeki koyduğu etin farkını alamıyor. Yem ücretlerinin desteklenmesinde fayda görüyorum” diye konuştu.
 
 
Kasap Hüsamettin Çınar ise et fiyatlarının son yılların en yüksek döneminde olduğunu belirterek, “72 liraya dana kestiğimiz zaman kıymanın kilosunu 100 liraya satmamız lazım. Artık büyük şehirleri düşünmek bile istemiyorum. Karkas et düve 60 lira, inek 54-55 liradan geliyor. Ama şu an dana kesimi yok. Kıymanın kilogram fiyatı 80 lira, kuşbaşı 85 lira. Kendi masrafımızı çıkartmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adil Seyhan İle Gazeteci Ayson Karabağ röportajı
Adil Seyhan İle Gazeteci Ayson Karabağ röportajı
Seyhanlar Group Yönetim Kurulu Başkanı Adil Seyhan İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]