• 0

19 Ocak 2022, 20:21 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

Bulut, 'K1 belgelerinde üçüncü şahıslara devir yetkisi sağlanmalı'

Bulut, 'K1 belgelerinde üçüncü şahıslara devir yetkisi sağlanmalı'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tokat Milletvekili Yücel Bulut TBMM'de söz alarak Kamyoncu esnafının sorunlarını dile getirdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Kamyoncu esnafının sorunlarını mecliste dile getiren MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, bir çok konu ile birlikte, K1 belgelerinde üçüncü şahıslara devir imkanı sağlanmasını da istedi.
 
MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut acil vurgusuyla kamyoncu esnafının sorunlarını başlıklar halinde mecliste, "Nakliye sektöründe görev yapan kamyoncu esnafımız zor şartlarda ve koşullarda mesleklerini sürdürmeye devam etmektedir. Tüm dünyada vuku bulan maliyet artışlarından, kamyoncularımız da etkilenmiş olmakla nakliye sektörü emekçilerimizin de birtakım temel beklentileri bulunmaktadır. Bu çerçevede bütün nakliye sektöründe ton, kilometre fiyat uygulamasının sağlanması, çalışma sürüş saatlerinin arttırılması, K1 belgelerinde üçüncü şahıslara devir imkanlarının tanınması, taşıt vergilerinde her yıl yapılan artışa ilişkin olarak kamyoncu esnafımıza destek ve özel indirim sağlanması, otoban ve köprü geçiş ücretlerinde kamyoncu esnafımıza yönelik indirim uygulanması, kamyoncu esnafımızın bir an önce çözüm bekleyen başlıklarıdır. Emekçilerimizin bu temel beklentilerinin hızlı bir şekilde karşılanacağına inanıyorum" şeklinde dile getirdi.
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adil Seyhan İle Gazeteci Ayson Karabağ röportajı
Adil Seyhan İle Gazeteci Ayson Karabağ röportajı
Seyhanlar Group Yönetim Kurulu Başkanı Adil Seyhan İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]