• 0

20 Ocak 2022, 15:40 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

İlik nakli bekleyen 4 çocuk annesi için kan bağışı kampanyası

İlik nakli bekleyen 4 çocuk annesi için kan bağışı kampanyası

Tokat'ta lösemi hastası 4 çocuk annesi Sevim Pelit'e (45) ilik nakli için uygun donör aranıyor. Eşi Bekir Pelit'in çalıştığı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde uygun döner için kan kampanyası başlatıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Tokat'ta yaşayan evli ve 4 çocuk annesi Sevim Pelit'e 6 ay önce gittiği hastanede lösemi teşhisi konuldu. Kemoterapiye başlayan Pelit için uyumlu donör bulunamadı. Eşi Bekir Pelit'in çalıştığı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nde ise uygun donör bulunması için kampanya başlatıldı. Bu kapsamda, Türk Kızılayı’nın desteğiyle 2 gün sürecek kan bağışı kampanyası düzenlendi.
 
Eşinin rahatsızlığını  6 ay önce Gaziosmanpaşa Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde öğrendiklerini söyleyen Bekir Pelit "Birinci derece akrabalarımızdan iliklerimiz uymadığı için böyle bir kampanya başlattık. Sağ olsun Gençlik Spor İl Müdürümüz ve arkadaşlarımız bize yardımcı oldu. Herkese çok teşekkür ediyorum. Şu anda da İstanbul'da, Ankara'da  Koceli'de bulunan akrabalarımız da kampanya başlattı. Belki bizim hastamıza uymayabilir ama diğer hastalar için uyarsa ne mutlu bize. Şu anda kampanyaya katılım çok iyi. Herkesten Allah razı olsun" diye konuştu.
 
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat - Fatih YILMAZ
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adil Seyhan İle Gazeteci Ayson Karabağ röportajı
Adil Seyhan İle Gazeteci Ayson Karabağ röportajı
Seyhanlar Group Yönetim Kurulu Başkanı Adil Seyhan İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]