• 0

21 Ocak 2022, 19:55 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var!'

'Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var!'

Türkiye'ye model olan 'Köyümde Yaşamak için Bir Sürü Nedenim Var' Projesi hızla devam ediyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Valiliği koordinesinde hayata geçirilen ve Türkiye’de birçok kente model olan Köyümde Yaşamak için Bir Sürü Nedenim Var Projesi kapsamında düzenlenen Damızlık Koç Dağıtım Törenine katıldı.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, törende, 91 çiftçiye koyun varlığımıza uygun, gelişim ve verim özellikleri yüksek Kangal Akkaraman ve Bafra Irkı Damızlık Koçlarını teslim etti.
 
 
894 Çiftçiye 80 Bin 58 Koyun Teslim Edildi
 
Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var Projesi ileTokat ili küçükbaş hayvan varlığının artırılması, işletme ölçek büyüklüğünün geliştirilmesi, atıl işletmelerin canlandırılmasının amaçlandığını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, proje kapsamında bugüne kadar 401 çitçiye 401 adet koç ve 894 çiftçiye 80 bin 58 koyun teslim edildiğinibelirterek Ziraat Bankasından da 117 milyon kredi desteği sağlandığını kaydetti.
 
 
Vali Dr. Ozan Balcı sözlerine şöyle devam etti. “Projeye başladığımızda 378 bin olan koyun varlığımız şimdi 512 bin oldu. Şuna inanıyorum ki Tokat’ta koyun varlığı 5 yıl sonra 1 milyon olacak. Tokat’ımızın ekonomisine, çiftçisine, yetiştiricisine, üreticisine çok büyük katkı sağlayacak.
 
Çiftçilerimizin, koyun yetiştiricilerimizin, üreticilerimizin her zaman devlet olarak yanınızdayız, yakınınızdayız. Onlarımutlu görmek, koyun sürüleriyle beraber meralarda görmekten büyük mutluluk duyuyorum.” dedi.
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adil Seyhan İle Gazeteci Ayson Karabağ röportajı
Adil Seyhan İle Gazeteci Ayson Karabağ röportajı
Seyhanlar Group Yönetim Kurulu Başkanı Adil Seyhan İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]