• 0

26 Ocak 2022, 15:59 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

'Sihirli değneğe ihtiyacımız yok, Kurtuluşumuz bu topraklarda'

'Sihirli değneğe ihtiyacımız yok, Kurtuluşumuz bu topraklarda'

Niksarlı İş adamı Nail Yılmaz bir dizi ziyaretler için memleketi Niksar'a geldi. Tokat'ta TSO Başkanı Ali Çelik'i ziyaret eden Yılmaz, STK'lardan bir an önce Tokat havaalanın açılmasını istedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

HAVAALANI TOKAT EKONOMİSİNİ AYAĞA KALDIRACAK

İş adamı Nail Yılmaz küreselleşen dünyada havalimanlarının ekonomi için çok önemli olduğunu ve hava taşımacılığı ile yeni iş sahalarının ekonomiye katkı sağladığını belirtti. Nail Yılmaz yaptığı açıklamada "Küreselleşen serbest piyasa ekonomisinde hava lojistiği ve taşımacılığı her geçen gün daha önemli ve stratejik bir hale gelmektedir. Maliyeti kara, demir ve deniz yollarına göre daha yüksek olmasına rağmen hız ve güvenlik konusunda büyük avantajlarının olması başta stratejik üretim yapan işletmeler olmak üzere pek çok işletmenin hava taşımacılığına duyduğu gereksinimi çok hızlı arttırmaktadır. Havalanı'nın açılması ile birlikte iş fırsatları doğacağı gibi, lojistik sektörünün ortaya çıkaracağı yeni iş fırsatları yeni yatırımların Tokat'a gelmesine de imkan tanıyacaktır. Tokat Havalimanı ihracat ve Tokat ekonomisi için çok önemlidir" ifadelerini kullandı.
 

NİKSAR VE BÖLGENİN GELECEĞİ TARIMDA

Niksar ve bölgenin geleceğinin tarımsal kalkınmada olduğuna vurgu yapan Yılmaz, "Biz kökleri köyde olan ama iş bulma umuduyla kente gitmiş asgari ücrete çalışan genç evlatlarımız yeniden ata topraklarına dönsün, bu ülkede üretime katkı sağlasınlar istiyoruz. Bu işi nasıl yapacağını bilmeyen evlatlarımıza hayvan, fide, fidan destekleri verilmeli, kendi işlerinin patronları olmalı. Gururla ‘Çobanım’, ‘Çiftçiyim’ diyebilen gençlerdir bu ülkenin umudu. Atatürk’ün ‘Köylü milletin efendisidir!” sözünden yola çıkarak, yeniden köylüyü bu milletin efendisi yapılmalı. Çünkü kurtuluşumuz doğru tarım politikalarıyla gerçekleşecek tarımsal kalkınmadan geçiyor. Başka sihirli değnek aramaya gerek yok. Kurtuluşumuz işte bu topraklarda. Niksar ovası kadar Niksar’ın hatta Amasya’dan Şebinkarahisar’a kadar ovanın yamaçları da doğru etkin bir şekilde kullanılabilirse en az ovamız kadar fayda sağlayacaktır." dedi
 
Niksar ve İstanbul’da ticari faaliyetlerini sürdüren Yılmaz Kardeşler Şirketler Grubunun kurucusu ve ortağı Nail Yılmaz,1973 yılında Ordu Mesudiye’den Niksar’a göç eden Yılmaz ailesi, özverili ve azimli çalışmaları ile yıllardır ceviz ve mahsulat sektöründe bölgemizin öncü kuruluşu olmayı başardılar. Faaliyetlerini ülke geneline yayarak İstanbul’a genişleten Yılmaz Kardeşler tarımsal ihracat ve ithalat alanında da büyümeye devam ediyor. Konuyla ilgili Yılmaz Kardeşler Şirketinin kurucusu Nail Yılmaz’ın, dağı taşı ceviz ormanına çevirdiği Kelkit Vadisinin güney yamaçlarında Niksar Karabodur ve Şıhlar Köyleri mevkiinde Orman Bakanlığından kiraladığı arazide üretim yapmaya devam ediyor.
 
Musa ÖZDEMİR / Tokat
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
Emel İşitme Merkezlerin Kurucusu ODY Emel Çetin İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]