• 0

14 Ocak 2018, 23:43 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Tokat'ta Cumhurbaşkanı'na Coşkulu Karşılama

Tokat'ta Cumhurbaşkanı'na Coşkulu Karşılama

Ak Parti Kongresi için Tokat'a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tokat Turhal arasına tren yolu ile büyük havaalanı müjdesi verdi. Yeni stadyum taleplerinin de takipçisi olacağını belirten Cumhurbaşkanı, Tokat'ta coşkuyla karşılandı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Ak Parti Kongresi için Tokat'a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tokat-Turhal arasına tren yolu ile büyük havaalanı müjdesi verdi. Yeni stadyum taleplerinin de takipçisi olacağını belirten Cumhurbaşkanı, Tokat'ta coşkuyla karşılandı.
 
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tokat Hüseyin Akbaş Kapalı Spor Salonu’nda katıldığı Tokat AK Parti 6. Olağan Kongresinde partililere konuştu.
 
Erdoğan yaptığı konuşmada, FETÖ ile mücadelenin Türkiye’nin en zor ve çetin mücadelelerinden birisi olduğunu kaydetti. Erdoğan şöyle dedi: "Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında terör örgütleri arasında ayrım yapmadan mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. 15 Temmuz gecesi 251 vatan evladını şehit eden, 2 bin 193 insanımızı yaralayan FETÖ’cü hainlere döktükleri yanın hesabını soruyoruz sormaya devam edeceğiz. FETÖ ile mücadele Türkiye Cumhuriyetinin verdiği en zor en çetin ve en hayati mücadelelerden biridir. Bu istikbalimizi garantiye almanın, milli bekamızı takip etmenin en kritik aşamasıdır. Bu bilinç ile meseleye yaklaşıyor, hukuki ve adli süreci yakından talip ediyoruz. Bir taraftan örgütün süreci sabote etmeye yönelik manipülasyonlarına gerekli cevabı verirken, tedbirlerimizi alırken, diğer taraftan da kılı kırk yarıp adaletin tecellisi için çaba harcıyoruz.
 
Bu süreçte şahit olduklarımız dünyanın beklide gelmiş geçmiş en büyük şeytanı organizasyonunu yapıldığı bir durum ile karşı karşıyayız . Himmet ve hizmet bahanesi ile milletimizin 40 yıldır kanını emen bu kanlı örgütün gerçek yüzü karanlık ve kanlı geçmişi oraya çıkmıştır. Artık saklanacakları ve gizlenecekleri bir yer kalmadı. PKK’dan bazı dersler aldılar. Onların dağlarda inleri vardı. Şimdi bakalım bunların inleri neresi olacak. Bir tuvaletin ardından nereye girdiklerini gördük. Nereye girerseniz girin oralarda da sizi bulacağız, çıkartacağız ve yargıya teslim edeceğiz. Pensilvanya'daki şarlatan kişisel hırsı için Müslümanlığı tahrif ederek, yalanı, iftirayı ve takiyeyi adeta kutsallaştırarak kendine yeni bir inanç yeni bir din oluşturmuştur. Kimi 1 dolara kimi 50 bin dolara ruhunu satan bu örgüt mensuplarının çıkarları uğruna işlemeyecekleri günah, yapmayacakları ihanet yoktur."
 
"Katil her yerde katildir."
 
Sınırlarda atılacak en ufak tacizin Türkiye için atılacak adımların işaret fişeğini oluşturacağını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şunları kaydetti: "Şu anda sınırlarımızdaki en ufak bir taciz bizim için atılması gereken adımların işaret fişeğidir. Kimi ülkeler resmi olarak terörist olarak kabul ettikleri yapıları, çeşitli hokkabazlıklarla meşrulaştırmaya çalışabilir. Ancak bizim için terörist her yerde teröristtir. Katil her yerde katildir. Türkiye geldiği nokta itibariyle bu şer şebekelerinin topunu birden mezara gömebilecek, güç, kudret ve imkana sahiptir. Artık bıçak kemiğe dayanmıştır. Devletimizin oyalama taktikleri ile geçirebilecek tek bir anı bile yoktur. Ülke olarak milli güvenliğimizi tehdit eden, vatandaşlarımızın canına kasteden tüm örgütleri kaynağında bertaraf edeceğiz. Nasıl sınırlarımız içerisinde bölücü terör örgütüne göz açtırtmıyorsak, sınırımızın ötesinde de bunların hakkından gelmeye hazırız. Önümüzde ki günlerde inşallah Fırat Kalkanı operasyonu ile ilk adımını attığımız Güney sınırımızı terörden arındırma operasyonunu Afrin ile devam ettireceğiz. Bu süreçte müttefiklerimizden beklentimiz aramızdaki köklü ilişkinin ruhuna göre davranmalarıdır. Model ortaklık, dostluk ve stratejik müttefiklik gibi kavramların ne kadar gerçek, ne kadar sahte olduğu ayan beyan ortaya çıkacaktır.
 
 
 
Biz her şeye rağmen bölgede ABD ile ortak çıkarlarımız olduğuna inanıyor, birlikte hareket edebileceğimizi ümit ediyoruz. Zira dönem Türkiye’ye destek olma, stratejik ortaklığın hakkını verme dönemidir. Biz kendilerinden Türkiye’nin meşru çabalarına destek olmalarını bekliyoruz. Biz dostlarımızdan ülkemiz için, böyle beka sorunu olan böyle kritik bir meselede kendilerine yakışır bir tavır içerisinde olmalarını bekliyoruz. Afrin operasyonu sırasında bu güçlerin terör örgütü ile aynı safta görünme gibi bir yanlışa mahal vermeyeceklerini ümit ediyorum. Nasıl Fırat kalkanı harekatını başarı ile neticelendirmişsek İdlib operasyonunu da sonraki adımlarını da inşallah zafere taşıyacağımıza inanıyorum."
 
 
Öte yandan, AK Parti Tokat İl Başkanlığı'nın 6. Olağan Kongresi'nde kongreye tek listeyle giren mevcut İl Başkanı Metin Polat, tekrar il başkanlığı görevine seçildi.
 
AK Parti İl Başkanı Metin Polat’ın Yönetim Kurulu listesi şu şekilde oldu:
 
İl Başkanı: Metin Polat
 
Üyeler: Ahmet Ulusu, Ali İhsan Gürel, Ali Polat, Aysel Güleç, Bayramali Kahraman, Cahit Atasever, Fatih Över, İhsan Misafir, İlhan Aşıroğlu, İsmail Fehmi Yaşar, Kadir Akcan, Mehmet Şanlı, Melih Sağıroğlu, Melih Yeşilova, Meliha Turgut, Mikail Çınar, Mustafa Arslan, Mustafa Çakır, Mustafa Çiğdem, Mustafa Zahid, Oğuzhan Ulaşoğlu, Rabia Yalçın, Selma Üner, Selma Yapar, Selmani Gökçe, Seyit Ali Yalçın, Tahsin Demir, Turan Kapan
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]