• 0

12 Şubat 2022, 14:45 - Anasayfa // Reşadiye Haberi yazdır

Komşularının talebini geri çevirmedi, bidonlarla su taşıyor

Komşularının talebini geri çevirmedi, bidonlarla su taşıyor

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde yayladan getirdiği suları tüketen bir vatandaş, komşularının talebi üzerine gönüllü olarak onlarca bidonla su taşımaya başladı

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Reşadiye’de bir kamu kurumunda çalışan Halil İbrahim Coşkun, yaklaşık 3 yıldır yaylalarda çeşmelerden doldurduğu bidonlarla doğal kaynak suyu tüketiyor.
 
Komşularının da kaynak suyu taleplerini geri çevirmeyen Coşkun, iki haftada bir yaylaların yolunu tutuyor. 5’er kiloluk 30’a yakın bidona çeşmeden su dolduran Coşkun, “Sipariş üzerine komşularımın taleplerini de karşılıyorum. Kendi su ihtiyacımla birlikte onların da su isteğini yerine getirmiş oluyorum. Kar kış demeden çeşmelerden akan kaynak sularından bidonlara dolduruyoruz” dedi.
 
Yaz-kış aynı derecede çeşmelerde akan kaynak sularının faklı bir tadı olduğunu belirten Coşkun, kar yağışı ile birlikte kuruyan çeşmelerden de su akmasını ümit ettiklerini dile getirdi.
 
Yol üzerinde bulunan sokak hayvanlarını da unutmayan Coşkun, yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına yiyecek bıraktı.
 
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Reşadiye Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
Emel İşitme Merkezlerin Kurucusu ODY Emel Çetin İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]