• 0

26 Şubat 2022, 17:33 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

Başkan Çelik, 'İş insanları yetişmiş eleman bulamıyor'

Başkan Çelik, 'İş insanları yetişmiş eleman bulamıyor'

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik, iş insanlarından genellikle yetişmiş eleman bulmakta güçlük çektiklerini söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Ticaret ve Sanayi Odası MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü İşyeri Tabanlı Mesleki Eğitim Daire Başkanı Süleyman Akgül'ün katılımıyla Merkezi Eğitim Merkezleri Tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.Toplantıya Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çelik, Yönetim Kurulu Üyeleri Naci Altın ve Mustafa Resul Çam, Genel Sekreteri Sinan Ardil,  İl Milli Eğitim Müdürü Murat Ağar, Tokat Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan  ilçe oda ve borsa başkanları ve genel sekreterleri de katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çelik, iş insanlarından genellikle yetişmiş eleman bulmakta güçlük çektikleri yönünde şikayet aldıklarını Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan bu çalışmalarla gelecek yıllarda daha çok yetişmiş eleman bulunulabileceğini söyledi. 
 
 
Mesleki Eğitimde 2022 yılı hedefinin 1 milyon çırak öğrenci olduğunu belirten Akgül de şunları kaydetti: "9 Aralık 2016 tarihindeki 664 sayılı kanunla birlikte devrim niteliğinde kararların alındığı bir sürece girdik. Daha önceki süreçte bir yaygın eğitim kurumu olarak faaliyet gösteren kurumlarımız, bu kanuni düzenleme ile birlikte artık öğrencilerimizin ortaokuldan sonra tercih edebilecekleri bir okul olan mesleki eğitim merkezi halini aldı. Bu yapılanmadan önce 70 bin seviyelerinde olan çırak öğrenci sayımız, bugün itibariyle 335 bini buldu. Bu yıl da hedefimiz 1 milyon çırak öğrenci sayısına ulaşmak. Bizler de Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü olarak iş camiamızla eğitim camiamızı her ilde bir araya getirerek bu hedef doğrultusunda neler yapabileceğimizi değerlendiriyoruz" diye konuştu.
 
 
Fatih YILMAZ/TOKAT,(DHA)
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
Emel İşitme Merkezlerin Kurucusu ODY Emel Çetin İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]