• 0

24 Ocak 2018, 07:19 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

TOSİAD'ın Başkanlığı'na Semra Saniye Mert Seçildi

TOSİAD'ın Başkanlığı'na Semra Saniye Mert Seçildi

İstanbul'da 2003 yılında kurulan, Tokat Sanayici, Yönetici ve İşadamları Derneği (TOSİAD) 5. Olağan kongresi yapıldı. Tek liste ile gerçekleştirilen kongrede Semra Saniye Mert TOSİAD'ın yeni Başkanı oldu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İstanbul’da 2003 yılında kurulan, Tokat Sanayici, Yönetici ve İşadamları derneği (TOSİAD) 5. Olağan kongresi yapıldı. Tek liste ile gerçekleştirilen kongrede Semra Saniye Mert TOSİAD’ın yeni Başkanı oldu.
 
 
TOSİAD’IN İLK KADIN BAŞKANI

Kısa adı TOSİAD olan Tokat Sanayici, Yönetici ve İşadamları derneği 5. Olağan kongresini 21 Ocak 2018 Pazar günü, Tokatlı hemşerimiz Mustafa Önder’in işletmesini yaptığı Sarıyer, Maslak’ta bulunan, TED Koleji Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi.
 
Kongreye İşadamları ve yöneticilerin yoğun katılımı gözlendi. Kahvaltı ile başlayan kongrede Divan Kurulunda, Zekeriya Acar, Pınar Erdem ve Bekir Gül isimleri görev aldılar.
 
Yapılan saygı duruşundan sonra mevcut Başkan Mustafa Acar yaptıkları çalışmalardan bahsettikten sonra Faaliyet raporunu, Sururi Ballıdağ ise denetim raporunu okudu. Aday olup, listesi olan var mı diye sorulan kongrede Semra Saniye Mert listesini sundu. Sunulan listeden başka liste çıkmayınca tek liste oy çokluğuyla kabul edildi.
 
Kongrede Başkan seçilen Semra Saniye Mert TOSİAD’ın ilk kadın Başkanı unvanını almış oldu.
 
MERT HİZMET İÇİN TALİP OLDUM
 
TOSİAD’ın yeni Başkanı Semra Saniye Mert, yaptığı teşekkür konuşmasından sonra, "Tokatlıların TOSİAD gibi bir kuruluşa ihtiyacı var. Bu bayrak yarışında Tokat’a hizmet etmek adına, ekibimle birlikte göreve talip oldum" dedi.
 
İŞADAMI ZEKERİYA ACAR STK’LAR SİYASETİN ARKA BAHÇESİ OLMAMALI
 
TOSİAD’ın kurucularından ve kongrede Divan Başkanlığı yapan, ACAR Grup yönetim kurulu Başkanı Zekeriya Acar yaptığı konuşmada, "Federasyon, Vakıf, Derneklerimiz veya TOSİAD siyasilerin arka bahçesi olmamalı, tüzüklerinde ne yazıyorsa öyle yönetilmeli" dedi.

KURUCU BAŞKAN HÜSEYİN GÜLSÜN BİRLİK CAĞRISI YAPTI

TOSİAD’ın ilk kurucu Başkanı olan eski Tokat milletvekili Hüseyin Gülsün temenni ve dilekler bölümünde yaptığı konuşmada "Farkında mısınız? Sivil toplum kuruluşlarımız böl parçala ile sürekli parçalanıyor. İstanbul’da İki tane TOSİAD olmaz, TOSİAD’ın yeni yönetim kurulundan birleştirici olmalarını ve bir TOSİAD gibi çalışmalarını diliyorum" dedi.
 
 
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]