• 0

08 Mart 2022, 12:29 - Anasayfa // Turhal Haberi yazdır

Turhal Belediyesi 1 milyonuncu parkesini üretti

Turhal Belediyesi 1 milyonuncu parkesini üretti

Tokat'ın Turhal İlçe Belediyesi geçen sene kurduğu Parke Üretim Tesisi ile ilçe geneli çalışmalarda kullandığı kilitli parke ve bordür gibi ihtiyaçlarını kendi üretiyor. Turhal Belediyesi 1 miliyoncu parkesini üretti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

2022 senesi içerisinde yapılacak olan kaldırım parke bordür çalışmaları için üretime başlayan tesis belediye bütçesine de katkı sağlıyor.
 
 
Yeni sezon için üretime başlayan tesisi ziyaret eden Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, kendi ihtiyaçlarını kendisi üreten bir belediye olmayı hedeflediklerini belirterek; "Göreve geldiğimiz günden itibaren, ilçemizi geliştirmeye güzelleştirmeye daha yaşanılabilir bir kente dönüştürmeye, her zaman kendi ihtiyaçlarını kendi imkânlarıyla üreten, daha kaliteli daha ekonomik daha sürdürülebilir hizmetler sağlayan bir belediye olmaya gayret ediyoruz. Bu kapsam da belediyemiz ihtiyaçlarını kesintisiz ve ekonomik bir şekilde tedarik edebilmek için kurmuş olduğumuz Parke üretim tesisinde ürettiğimiz kilitli parke ve bordürlerimizi Varvara mahallemizden Gazi Osman Paşa mahallemize Güneş Mahallemizden Emek mahallemize kadar çalışma yapılan tüm alanlara göndererek şehrimizi kendi üretimimiz olan ürünlerle imar ediyoruz. Tesisimizde günlük 500m2 üretim yapıyoruz. Üretim fazlamızı burada hem depolayabiliyor, hem de taleplere yönelik olarak satışını gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz sene 2 Milyon Tl gibi bir bütçe ile kurduğumuz tesisimizde kendi hammaddemizle kendi parke taşımızı üreterek sadece 4 ay gibi bir kısa zamanda dışarıdan alıma kıyasla 185 Bin tl kâr elde ettik. Tesisimiz 2022 yılı çalışmalarında kullanılacak parke ve bordürlerin üretimi için üretimine devam ediyor. Geçtiğimiz yıl üretime başlayan tesisimizde bugün 1 Milyonuncu parkemizin üretilmiş olmasının da mutluluğunu yaşıyoruz. Bundan sonra ki hedefimiz tesisimizin kapasitesini 750 m2'nin üzerine çıkararak Turhal'ın her sokağına Turhal Belediyesi imzasıyla daha da fazla hizmet sağlamak" dedi.
 
Fatih YILMAZ/TOKAT,(DHA)
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Turhal Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
Emel İşitme Merkezlerin Kurucusu ODY Emel Çetin İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]