• 0

11 Mart 2022, 19:29 - Anasayfa // Niksar Haberi yazdır

Niksar'da Gençlik Meclisi' kuruldu

Niksar'da Gençlik Meclisi' kuruldu

Tokat-Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan öncülüğünde gençlerin fikir, düşünce ve atılımları ile kent yönetiminde söz sahibi olmasını sağlayacak "GENÇLİK MECLİSİ" kuruldu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Niksar'da genç nüfusun kent yönetiminde söz sahibi olmasını sağlayacak olan Niksar Gençlik Meclisi 15- 25 yaş grubu arasında her kesimden oluşacak.  Gençlik Meclisi farklı alanlardan STK temsilcileri, siyasi parti üyeleri, genç girişimciler, lise ve üniversite öğrencilerinin yaptığı başvurular neticesinde kuruldu.
 

GENÇLİK MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI

Niksar Belediyesi Kültür Müdürlüğü bünyesinde kurulan Gençlik Meclisi ilk toplantısını gerçekleştirerek Gençlik Meclisi Başkanını ve Başkan Vekillerini de seçti. Toplantı neticesinde yapılan oylama sonucunda Elif Melike Ayyıldız Niksar Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı olarak seçilirken Tolgahan Çakır 1. Başkanvekili, Yakup İnan 2. Başkanvekili, Fırat Esen Gençlik Meclisi Sekreterliğine, Yüksel Candar, Caner Erdem, Yusuf Ersin ve Sılanur Taşkın Meclis Divan Katip Üyeliğine seçildiler.

GELECEĞE GENÇLERİN GÖZÜNDEN BAKIYORUZ

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan yaptığı açıklamada; “Niksar gençleriyle güçlü bir kent. Onların fikirleri ve önerileri bizim için çok önemli. Hayal ettikleri Niksar'ı birlikte oluşturmak için çaba sarf ediyoruz.  Gençlik Meclisimizle, gençlerimizi karar mekanizmalarına dahil edeceğiz. Çünkü biz geleceğe gençlerin gözünden bakıyoruz. Niksar'da artık söz, yetki ve karar gençlerde! Bu projenin, tüm yerel yönetimlere örnek olacağını düşünüyorum. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin her zaman yanındayız. Gençlik Meclisi Başkanı olarak seçilen Elif Melike Ayyıldız ve yönetimini kutluyor, muvaffakiyetler diliyorum“ ifadelerini kullandı.
 
Yakup Orakçı - Hami İşler
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Niksar Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
Emel İşitme Merkezlerin Kurucusu ODY Emel Çetin İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]