• 0

25 Ocak 2018, 15:09 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Kaz Gölü (Kuş Cenneti) Islah Çalışmaları Devam Ediyor

Kaz Gölü (Kuş Cenneti) Islah Çalışmaları Devam Ediyor

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) tarafından Kaz Gölü'nün iyileştirilmesi maksadıyla yürütülen 'Tokat-Pazar Kaz Gölü Islahı' makinalı çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) tarafından Kaz Gölü’nün iyileştirilmesi maksadıyla yürütülen “Tokat-Pazar Kaz Gölü Islahı” makinalı çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor.
 
 
DSİ’nin mevcut imkanlarıyla yürütülen çalışmalarda 2 adet paletli ekskavatör, 1 adet paletli beko, 3 adet paletli traktör, 1 adet greyder ve 1 adet paletli yükletici görev alıyor.
 
“Kaz Gölü, Ulusal ve Uluslararası Turizme Açılacak”
 
Tokat Pazar İlçesi’nde bulunan Kaz Gölü ıslah çalışmaları kapsamında göl alanının daralmasını önlemek, su derinliğini artırmak ve göl aynasını çıkarabilmek maksadıyla zeminde balçık ile biriken tortullar temizleniyor. Bu çalışmalar neticesinde Kaz Gölü içerisinde toplam 443 dekar su yüzeyi oluşturularak, su yüzeyine göç eden ya da kışlayan kuşların rahatlıkla iniş-kalkış yapmaları hedefleniyor.  Bugüne kadar olan yürütülen çalışmalar ile 60 dekar su yüzeyi oluşturuldu.
 
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu projede gelinen aşamadan memnun olduğunu ifade ederek “Yapılan temizlik çalışmalarını 2019 yılında tamamlayarak, Kaz Gölü’nü ulusal ve uluslararası turizme açacağız” dedi.
 
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]