• 0

22 Mart 2022, 17:41 - Anasayfa // Reşadiye Haberi yazdır

Lösemi hastalığını yenerek hayalindeki mesleğe kavuştu

Lösemi hastalığını yenerek hayalindeki mesleğe kavuştu

Berk Yılmaz, lösemiyi yenerek, tedavi sürecinde karar verdiği sağlıkçı olma hayalini gerçekleştirdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat’ın Reşadiye ilçesinde yaşayan Elvan ve Selma Yılmaz çiftinin iki çocuğundan Berk Yılmaz’a (22), 13 yaşında lösemi tanısı konuldu. Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 1 yıl süren tedavi süresince Yılmaz’a annesi destek oldu. Yataklı servisteki tedavisinin ardından Yılmaz, doktorların gözetiminde 4 yıl süren yaşam savaşını kazandı. Bu süreçte sağlık çalışanlarının ilgisinden etkilenen Yılmaz, sağlıkçı olmaya karar verdi. Liseyi birincilikle bitirdikten sonra üniversite sınavına giren Yılmaz, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini kazandı. Diş Hekimliği Fakültesinde 2. sınıfta eğitim ve öğretimine devam eden Yılmaz’ın hedefi iyi bir hekim olabilmek.
 
 
Doktorlardan etkilendi, sağlık çalışanı olmaya karar verdi
 
Lösemiyi başta annesi olmak üzere sağlık çalışanlarının desteği ve morali ile yendiğini belirten Yılmaz, “Benim için zorlu bir süreçti. Çünkü çok uzun ve yorucu bir tedavi süreci geçirdim. Bu tedavide başarılı olmanın en önemli etkeni moral ve motivasyondu. Bu morali bana doktorlar, hemşireler, arkadaşlarım ve ailem kazandırdı. Tedavim bittikten sonra liseye başladım. Liseyi birincilikle bitirdim ve doktorlarımı örnek alarak ben de bir sağlık çalışanı olmak istedim. Diş hekimliğini kazandım. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde ikinci sınıfta okuyorum” dedi.
 
Yılmaz, tedavi süreci devam eden lösemi hastalarına tavsiyelerde bulunarak, “Olabildiğince morallerini yüksek tutsunlar. Bu hastalığı yenmenin en önemli anahtarının moral olduğunu düşünüyorum. Ben başardım, siz de başarabilirsiniz. Eğitimim çok güzel devam ediyor. Beş yıllık süreci bitirip başarılı bir diş hekimi olmayı diliyorum” diye konuştu.
 
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Reşadiye Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
Emel İşitme Merkezlerin Kurucusu ODY Emel Çetin İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]