• 0

22 Mart 2022, 18:12 - Anasayfa // Turhal Haberi yazdır

Başkan Bekler, 'Kanal Turhal için çalışmalar hızla devam ediyor'

Başkan Bekler, 'Kanal Turhal için çalışmalar hızla devam ediyor'

Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, 'Turhal'ın cazibe merkezi olacağı Kanal Turhal projesinde Belediyemizin kendi Traverten Ocağı'ndan elde ettiğimiz taşlarla taşkın önleme duvarı örme işini yapıyoruz. Toplam uzunluğu bin 200 metre olacak duvarın 500 metrelik kısmı tamamlandık.' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat’ın Turhal ilçesinde Yeşilırmak kenarına yapılacak olan ‘’Kanal Turhal’’ Projesi için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Turhal’ın cazibe merkezi olacak Kanal Turhal projesinde Turhal Belediyesinin kendi Traverten Ocağından elde ettiği taşlarla taşkın önleme duvarı örme işi yapılıyor. Toplam uzunluğu bin 200 metre olacak duvarın 500 metrelik kısmı tamamlandı.
 
 
Çalışmalar hakkında açıklama yapan Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, "Turhal’ı daha yaşanabilir daha kaliteli daha estetik bir kent haline getirme çalışmalarımızın en önemli adımlarından biri olan Kanal Turhal için çalışmalara başladık. Şehir içerisinden geçen 3 kilometrelik alan üzerine yapılacak olan Kanal Turhal projemizde yürüyüş ve spor alanları, dinlenme yerleri parklar ve bisiklet yollarını içeren projemizde, dere ıslah çalışmalarının ardından taşkın önleme duvarı örme işlemine geçtik. Yapılan taşkın önleme duvarının taşlarını geçtiğimiz sene belediye bünyemize kazandırdığımız traverten ocağımızdan temin ederek Kanal Turhal’ı Turhalımızın taşıyla şekillendiriyoruz. Bin 200 metre olarak planını yaptığımız taş duvarın 500 metrelik kısmını tamamlandı kalan 700 metrelik kısmını da en hızlı şekilde tamamlayıp diğer kısımların yapımına geçeceğiz" dedi.
 
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Turhal Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
Emel İşitme Merkezlerin Kurucusu ODY Emel Çetin İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]