• 0

27 Mart 2022, 16:04 - Anasayfa // Almus Haberi yazdır

Almus nefes almakta zorlanıyor

Almus nefes almakta zorlanıyor

Tokat-Almus Belediyesi İlçe merkezinde vatandaşlar bina yoğunluğu ve yeşil alan sıkıntısı nedeniyle nefes almakta zorlanıyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İlçe sakinlerinin Almus İlçe merkezinde yeşil alan olmadığı için oturacak yer bile bulamaması dikkat çekiyor. Yatırımların neredeyse oluk oluk aktığı dönemde, birçok ilçede hükümet binaları da yenilenmeye gitti. Bu yenilenmelerden birisi de Almus’ta yaşandı.
 
Özellikle daha önceki dönemlerde Millet Bahçesi olarak kullanılabileceği önerisiyle öne çıkan hükümet binasının mevcut yeri, yeniden hükümet binası planlamasına dahil edildi. Başta İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün hemen yanında olmak üzere birçok uygun nokta olmasına rağmen Almus Belediyesi’nin bu önerilerin hiçbirini yapmaması ve ilçede yaşayan insanların nefes alabileceği yeşil alan olarak ilçe merkezinin yeniden betona gömülmesi vatandaşlarda tepki oluşmasına neden oldu.
 

ALMUS BELEDİYESİ: KONUYU BİRÇOK KEZ YETKİLİLERE İLETTİK

Almus Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre yıkılan eski kaymakamlık binasının yerine değil de başta ilçe Emniyet Müdürlüğü yanındaki arsaya veya müsait araziler üzerine inşaa edilmesini istediği, yıkılan binanın yerine millet bahçesi yapılmasının dile getirildiği belirtildi. Ancak konuyu ilgili makamlara defalarca iletilmesine rağmen herhangi bi olumlu dönüş alınamadığı, Konuyla İçişleri Bakanlığı ve Hükümet'in ilgi alanında olduğu da belirtilirken Almus Belediyesi'nin yeşil alanla ilgilenmesine rağmen üst makamlara sözü geçmediği de belirtildi.
 
Yakup Orakçı - Hami İşler
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Almus Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
Emel İşitme Merkezlerin Kurucusu ODY Emel Çetin İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]