• 0

27 Ocak 2018, 23:25 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'tan Mimarlar Odası Samsun Şubesi'ne Aday

Tokat'tan Mimarlar Odası Samsun Şubesi'ne Aday

Samsun, Sinop, Amasya ve Tokat illerinin bağlı olduğu Mimarlar Odası Samsun Şube Başkanlığı'nın 18 Şubat'ta gerçekleşecek Yönetim Kurulu ve Başkanlık seçimlerine Tokatlı mimar Sinan Türk aday olduğunu açıkladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Samsun, Sinop, Amasya ve Tokat illerinin bağlı olduğu Mimarlar Odası Samsun Şube Başkanlığı'nın 18 Şubat'ta gerçekleşecek Yönetim Kurulu ve Başkanlık seçimlerine Tokatlı mimar Sinan Türk aday olduğunu açıkladı.
 
Mimarlar Odası'nın ülke genelinde 26 bölgeye ayrıldığını ve her birinin şube olarak tanımlandığını söyleyen Mimar Sinan Türk, 13 şubenin birden fazla ili kapsadığını Tokat, Samsun, Amasya ve Sinop'u kapsayan Samsun'daki şubenin de bunlardan birisi olduğunu söyledi. 17 Şubat'ta genel kurulu, 18 Şubat'ta da yönetim kurulu ve akabinde başkanlık seçimlerinin yapılacağını dile getiren Türk, şubeye üye mimarlara düzenlediği basın toplantısıyla seslendi. 
 
Tokat'ın toplamda 750 üyeye sahip olan şubede 150 üye ile temsil edildiğine dikkat çeken Türk, "Tokat üye sayısı olarak 5'de 1 orana sahipken delege sayımız ne yazık ki aynı oranda değildi. 4 delegeye sahip olması gereken şehrimiz 1 kişi ile temsil edilmektedir ve aynı durum Sinop ve Amasya için de geçerlidir. Bu durum hem temsil edilme gücümüzü azaltmakta hem de bizi temsil edecekleri seçme gücümüzü elimizden almaktadır. Bunun nedeni ise Samsunlu mimarlarımızın bir temsilciliğinin bulunmayışına bağlıyorum. Tokatlı meslektaşlarım başta olmak üzere, Amasya, Samsun ve Sinop illerine mensup meslektaşlarımın da doğru temsil edilerek, kanunlarının sağladığı haklarını ve hukuklarını her alanda meşru olarak savunmak adına aday olduğumu ilan ediyorum. Öncelikle Mimarlar Odası Samsun Şube Yönetim Kurulu üyeliğine, seçildiğim taktirde de Mimarlar Odası Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanlığı'na adayım. Arkadaşlarımızla birlikte gelecek adına umutluyuz ve sorunlarımızın çözümüne katkı sağlayacağız. Üyelerimizin seçmen olma sorumluluğunun gereğini yerine getireceklerine olan inancımız da tamdır. Yanımda olan ve bana destek veren tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyor, göreve talip olan ya da talip olacak tüm adaylara da başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]