• 0

27 Ocak 2018, 23:43 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

ABYB Kahramanmaraş Şube Başkanı'ndan Afrin'deki Mehmetçiğe Tarhana

ABYB Kahramanmaraş Şube Başkanı'ndan Afrin'deki Mehmetçiğe Tarhana

Kahramanmaraş'ta Anadolu Basın Yayın Birliği Kahramanmaraş Şube Başkanı Gökhan Şahin önderliğinde, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında görev yapan Mehmetçik'e gönderilmek üzere 30 koli kentin tescilli yiyeceği "Gıda Paketi" gönderildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Kahramanmaraş'ta Anadolu Basın Yayın Birliği Kahramanmaraş Şube Başkanı Gökhan Şahin önderliğinde, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında görev yapan Mehmetçik'e gönderilmek üzere 30 koli kentin tescilli yiyeceği "Gıda Paketi" gönderildi.
 
Afrin'de Türkiye'nin sınır güvenliğini tehdit eden terör unsurlarını ortadan kaldırmak için Türk Silahlı Kuvvetlerinin başlattığı "Zeytin Dalı Harekatı" sürüyor.
 
Vatanın bekçisi kahraman, şerefli Türk ordusunun muzaffer olmasını dileyen Türk milleti, dualarının yanında sembolik de olsa Mehmetçiğinin yanında olduğunu hatırlatmak için çeşitli yiyecekler gönderiyor.
 
Kahramanmaraş'ta Anadolu Basın Yayın Birliği Kahramanmaraş Şube Başkanı Gökhan Şahin önderliğinde ve Yaşar Pastanesi desteğiyle araçla Afrin'deki Mehmetçik'e ulaştırılmak üzere Kilis'e gönderdi.
 
Anadolu Basın Yayın Birliği Kahramanmaraş Şube Başkanı Gökhan Şahin yaptığı açıklamada: "Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerlere moral olması için Kahramanmaraş'ın Coğrafi İşaret Tescil Belgesi alınan "Gıda paketlerinden" götürüyoruz" dedi.
 
Mehmetçik'in yiyecek ve içeceğe ihtiyacı olmadığını, dünyanın en saygın ordularından biri olduğunun altını çizen Şahin, gıda paketi göndermekle milletin elinden geldiği kadar askerinin yanında olduğu mesajını vermeye çalıştığını bildirdi.
 
Başkan Şahin, 1920'de Sütçü İmam'ın torunları gibi şuanda da dimdik ayakta durduğunu anımsatarak, şöyle konuştu: "Türk askerimizin her zaman arkasındayız. Bizler Kahramanmaraş'ın kahraman evlatları olarak özellikle de Anadolu Basın Yayın Birliği Kahramanmaraş Şubesi olarak, Türk ordumuzun ve başta Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan'ın sonuna kadar arkasındayız.
 
Kahramanmaraş'tan elimizden geldiği kadar bir nebze de olsa, Suriye'deki askerlerimizin, yanında olduğumuzu hissettirebilirsek ne mutlu bize. Allah Türk ordumuzun  yolunu bahtını  açık etsin. İnşallah ordumuz muzaffer olacak" dedi.
 
ABYB Şube Başkanı Gökhan Şahin, "Türk Silahlı Kuvvetlerince Afrin'de gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek amacıyla Kahramanmaraş çöreği, tarhana, fıstık ezmesi, samsa ve şeker sucuğunun bulunduğu paketleri 3. Hudut Tabur Komutanlığı askeri birliğine teslim ettik" dedi.
 
Paketlerin hazırlanmasına destekte bulunan MADO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erdal Kanbur'da Suriye'deki operasyonların bir milli mücadele olduğunu, Afrin operasyonuna milli seferberlik gibi destek olunması gerektiğini söyledi.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]