• 0

06 Nisan 2022, 21:41 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Tokat'ta, Plevne kahramanı Gazi Osman Paşa anıldı

Tokat'ta, Plevne kahramanı Gazi Osman Paşa anıldı

Plevne Kahramanı Gazi Osman Paşa, doğum yeri olan Tokat'ta vefatının 122'nci yıldönümünde törenle anıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Plevne Kahramanı Gazi Osman Paşa’nın vefatının yıl dönümü dolayısı ile Devegörmez Mahallesi’nde bulunan Gazi Osman Paşa Müzesi’nde anma programı düzenlendi.
 
Saygı duruşu ve istiklal Marşının okunmasının ardından günün önem ve anlamını belirten konuşmayı Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu yaptı. Başkan Eroğlu, Gazi Osman Paşa’nın Plevne’yi kahramanca savunduğunu belirterek, “Milletimiz kadim geçmişinde, defalarca yaptığı gibi zor ve sıkıntılı süreçleri kendi bağrından çıkarttığı kahramanlarıyla aşmasını bilmiş. İşte Plevne’de de bir avuç asker ile kendilerinden kat kat düşmana karşı kahramanlık destanı yazan Gazi Osman Paşa da bu kahramanlardan birisidir. Öyle ki devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın ‘Ben Gazi Osman Paşa’yı kendime rehber olarak seçtim. Ömrüm boyunca onun yolunu takip edeceğim. Türk ruhu Plevne’de yeniden kendini bulmuştur” sözleriyle kendisine örnek aldığı bir kahraman olmuştur” dedi.
 
Başkan Eroğlu’nun konuşmasının ardından öğrenciler şiir okudu. Gazi Osman Paşa’yı anma programı dahilinde Hıdırlık meydanında mevlit programı yapılacağı kaydedildi.
 
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
Emel İşitme Merkezlerin Kurucusu ODY Emel Çetin İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]