• 0

07 Nisan 2022, 22:05 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Ramazan'da İftar Çadırı dolup taşıyor, 3 bin kişi oruç açtı

Ramazan'da İftar Çadırı dolup taşıyor, 3 bin kişi oruç açtı

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, iftar çadırında oruçlarını açan vatandaş sayısının günlük 3 bine ulaştığını söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat’ta Ramazan Ayının gelmesi ile birlikte Tokat Belediyesi tarafından kurulan iftar çadırına ilgi her geçen gün daha da artıyor. 2 yıl süreyle pandemi nedeniyle kurulamayan iftar çadırına ihtiyaç sahibi insanların yanı sıra, öğrenciler, bölge esnafı, yalnız yaşayan yaşlılar ve kendileriyle birlikte ibadet eden insanlarla birlikte oruç açmak isteyen vatandaşlar da kullanıyor. Yeşilırmak Sahilinde, Tokat Belediyesi Hıdırlık Tesislerinin hemen yanında kurulan 2 çadırda açılan iftar sonrasında Ramazan Etkinlikleri de yine bu çadırlarda yapılıyor.
 
2 YILLIK HASRET SON BULDU
 
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu: “Öncelikle bütün İslam aleminin, bütün ülkemizin, herkesin Ramazan-ı Şeriflerini tebrik ediyorum. Allah nice böyle güzel Ramazanlara bizlere kavuştursun. Tabii 2 yıldır ramazanlarımız biraz daha buruk geçiyordu. Malum pandemiden dolayı çadırlarımızı kuramıyorduk. Ama bu yıldan itibaren yeniden o eski günlere eski Ramazanlara kavuştuk. Biz de geleneksel olarak yapmış olduğumuz yıllardan beri sürdürdüğümüz ramazan çadırımızı, iftar çadırımızı da iki yıl aradan sonra tekraren açtık. Değerli Tokatlı insanlarımızla buluşturduk.
 
 
TOKAT, YARDIM EDENLER DİYARIDIR
 
Tokat yardım edenler diyarıdır. Tokat, hamiyet perver insanların yaşadığı bir şehirdir. Her zaman birbirlerine yardımcı olan, komşusu açken tok yatmayan bir neslin insanlarıdır. Bu noktada da biz de her gün burada gördüğünüz çadırlarda günlük 2 bin 500 kişiye iftar veriyoruz. Önceki gün 3 bin kişiye ulaştı bu sayımız. Aslında her geçen gün daha da artıyor. 3 bine yakın bir kapasitemiz var. Ve bundan sonra da 3 bin insanımıza her gün burada bu iftar çadırında iftar vereceğiz.
 
ÇADIRDA HER KESİMDEN İNSAN ORUCUNU AÇIYOR
 
Bu çadırımıza kimler geliyor? Öğrencilerimiz geliyor. Biz de öğrenciydik malum. Öğrenci için evde yemek yapmak zordur. İmtihanlar başladığı için şu anda öğrenci kardeşlerimiz tabii yoğun bir şekilde geliyorlar buraya. Bununla beraber evde yemek yapmakta zorlanan insanlarımız var. Yani yaşlılarımız var veya hasta olanlar, yalnız yaşayanlar var, dul olanlar var. Onlar da geliyorlar. Tabii bununla beraber yine bir yerden bir yere geçerken duran yolcularımız gelip burada iftar hizmetimizden faydalanıyorlar. Yine çevredeki çalışan kardeşlerimiz var. Dükkanlarını iftar vakti münasebetiyle kapatıp hemen iftarını yapıp tekrar işlerine gidiyorlar. Yani böyle çok güzel, farklı farklı insanların geldiği bir iftar çadırı burası.
 
 
DOLU DOLU MENÜLERİMİZ VAR
 
Vatandaşlarımız arasından isteyen arzu edenler bu iftar çadırına katkı sunabiliyorlar. Şu ana kadar da yaklaşık 15 günlük iftar çadırımızın iftar masraflarını üstlenen hemşehrilerimiz çıktı. Kalan 15 günü ise şu anda biz belediye olarak kendimiz karşılıyoruz. Hemşehrilerimizden yine katkıda bulunmak isteyenler olursa da, onlara da yine gün sağlayabiliriz. Çok dolu dolu menülerimiz var. Tatlısıyla, çorbasıyla, ana yemeğiyle, pilavıyla dolu dolu bir iftar menümüz var. Haliyle de çok güzel bir iftar çadırı oldu yine. Biz istiyoruz ki değerli kıymetli hemşehrilerimiz Ramazan’da bu güzel duyguları tatsınlar, birlikte beraberce aynı sofralarda iftarlar açsınlar. Ben de mümkün olduğunca gelmeye gayret ediyorum buraya. Tüm vatandaşlarımıza tekrardan hayırlı bir Ramazan diliyor, iftar çadırımıza vatandaşlarımızı beklediğimizi bir kez daha yinelemek istiyorum” diye konuştu.
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
Emel İşitme Merkezlerin Kurucusu ODY Emel Çetin İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]