• 0

10 Nisan 2022, 00:30 - Anasayfa // Erbaa Haberi yazdır

BİSSE, 100 milyon TL yatırımla Tokat Erbaa'da yeni fabrika kuruyor

BİSSE, 100 milyon TL yatırımla Tokat Erbaa'da yeni fabrika kuruyor

BİSSE, Tokat Erbaa'da 100 milyon TL yatırımla üretim hacmini yılda 2 milyon adet gömlek seviyesine çıkaracak yeni fabrika yatırımı için ilk adımı attı. Kendi elektriğini üretecek olan fabrika ile bölgedeki ekosisteme hareket kazandırılırken istihdama da katkı sağlanacak.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Türkiye’nin hazır giyim markalarından BİSSE, Tokat Erbaa’da yeni bir fabrika kurmaya hazırlanıyor. Fabrika için ilk imzalar Erbaa Kaymakamı Dr. İsmail Altan Demirayak ile BİSSE Group Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kefeli tarafından atıldı.
 
Fabrika, Kendi Elektriğini Üretecek

Hâlihazırda İstanbul İkitelli OSB’deki gömlek fabrikası yatırımına devam eden BİSSE’nin 100 milyon TL yatırımla Tokat Erbaa Organize Sanayi Bölgesi’nde kuracağı fabrika ile bölgedeki ekosisteme hareket kazandırılırken istihdama da katkı sağlanacak. Fabrikanın çatısına 15 bin metrekare alana sahip güneş enerjisi panelleri kurulacak, böylelikle fabrika kendi elektriğini üretecek. Fabrika ile bölgedeki ekosisteme hareket kazandırılırken istihdama da katkı sağlanacak.
 
 
“Dünyada En İyi ve En Fazla Gömleği Üreten Fabrika Kurmak İstiyoruz”

BİSSE Group Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kefeli, Erbaa’da ciddi bir yatırım düşündüklerini belirterek; “Konu gömlek olduğunda BİSSE’nin dünyadaki konumu belli, yine de yeni yatırımla Dünyada en iyi ve en fazla gömleği üreten bir fabrika kurmak istiyoruz. Bunu da Tokatlılarla birlikte başaracağız. Bu çerçevede yatırımımıza vesile olan Askon Başkanı Orhan Aydın’a teşekkür ediyorum” dedi.
 
“2 bin Kişiye İstihdam Sağlayacağız”

Yeni yatırımı değerlendiren BİSSE Group CEO’su Onur Kefeli de şunları dile getirdi: “Bugün için yılda 1 milyon adet gömlek üretiyoruz. Bu üretim hacmini, yeni kuracağımız fabrika ile ilk etapta 2 milyon adet gömleğe çıkaracağız, 2025 yılı ortalarında yaklaşık 10 milyon adet gömlek üretiyor olacağız. Tamamen robotik depolama sistemiyle yönetilecek olan yeni fabrika sayesinde 2 bin kişiye istihdam sağlayabileceğiz. Bölgedeki üniversitelerle iş birliği gerçekleştirerek ülkemizde ve yurtdışındaki mağazalarımızda görev alacak kalifiye personel yetiştireceğiz.”
 
BİSSE’nin Tokat Erbaa’da kuracağı fabrika ile bölgedeki ekosisteme ve istihdama katkı sağlayacak. Fabrikanın, 2023 yılı ilk çeyreğinde açılması hedefleniyor.
 
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Erbaa Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
Emel İşitme Merkezlerin Kurucusu ODY Emel Çetin İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]