• 0

17 Nisan 2022, 01:48 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Tokat Belediyesi'nin, 'Tekne Orucu' iftarına yoğun ilgi vardı

Tokat Belediyesi'nin, 'Tekne Orucu' iftarına yoğun ilgi vardı

Tokat Belediyesi tarafından tekne orucu tutan çocuklar için düzenlenen iftar yemeği programı yoğun ilgi gördü.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Hıdırlık Sosyal tesisleri bahçesinde iftar çadırı kurun alanda 4 – 9 yaş arasında tekne tutan çocuklar için etkinlik düzenlendi. Yüzlerce çocuğun katıldığı program Hacivat Karagöz gösterisi ile başladı. Programa anne ve babaları ile giden çocuklar eğlenceli dakikalar geçirdi. Yapılan konuşmaların ardından çocuklara köfte, patates kızartması, tulumba tatlısı ile ayrandan oluşan iftar menüsü verildi. Çocuklar tekne orucunu Yeşilırmak kenarındaki parkta tekne orucunu açtı.
 
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, tekne orucu geleneği yaşatmaya çalıştıklarını ifade ederek, “Biliyorsunuz ‘tekne orucu’ diye bir geleneğimiz vardır. Hepimiz çocukken tekne orucu tuttuk. Şimdi de aynı şekilde bu geleneği tekrardan devam ettirelim diye bu yıl ikincisini düzenlediğimiz programındayız. Şu anda çok yoğun bir katılım oldu. Evlatlarımız annelerinin. ellerinden tutarak bizim bu güzel etkinliğimize geldiler. Hacivat Karagöz gösterisi ardından çocuklar iftarlarını yaptı. Çeşitli hediyeler dağıttık. Ramazan’ın güzelliğini ortaya koyuyoruz. Hem o eski bir gelenek olan yine tekne orucu iftarını ortaya koyuyoruz. Hem de çocukları sevindiriyoruz. Onlar bizim geleceğimiz, her şey çocuklarımız için. Biz de her zaman onların yanında olmaya da devam edeceğiz” dedi.
 
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
Emel İşitme Merkezlerin Kurucusu ODY Emel Çetin İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]