• 0

09 Mayıs 2022, 16:17 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Tokat'ta Vakıf haftası etikinlikleri başladı

Tokat'ta Vakıf haftası etikinlikleri başladı

Tokat'ta Vakıf Haftası etkinlikleri çelenk koyma töreni ile başladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Cumhuriyet
 
Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene, Tokat Vakıflar Bölge Müdürü Yılmaz Kılınç kentte faaliyet gösteren yerel vakıfların temsilcileri ve vakıf yetkilileri katıldı.
 
Atatürk Anıtı'na çelenk sunan heyet, törenin ardından Tokat Valiliği'ne geçerek, Vali Ozan Balcı'yı makamında ziyaret etti.
 
Ziyaret'te açıkamada bulunan Tokat Vakıflar Bölge Müdürü Yılmaz Kılınç, "Türkiye Cumhuriyeti'nin en köklü kurumlarından biri olan Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü, Anadolu topraklarında kökleri 1048'de atılan vakıf geleneğini ve medeniyetini muhafaza ederek gelecek nesillere aktarma gayesiyle ve sosyal yardımlaşma ve dayanışma ile vakıf bilincini topluma ve özellikle de gençlere aşılama amacıyla ilk olarak 1983'te kutlamaya başladığı Vakıf Haftası'nı, 40 yıla yakın bir süredir her sene mayıs ayının ikinci haftasında yurt genelinde vakıf bilincini aşılamak ve vakıf medeniyetini anlatmak amacıyla düzenlediği etkinliklerle kutluyor. Vakıf bilincini toplumda canlı tutmak, gelecek kuşaklara vakıf medeniyetini aktarabilmek amacıyla büyük atılımlar gerçekleştiren Vakıflar Genel Müdürlüğü Vakıf haftasını her yıl belirlenen tema ile ilan ederek, toplumun her kesimine hitap eden yarışmalar, sergiler, sempozyumlar, çalışma grubu toplantıları, kardeş vakıf toplantıları gibi etkinlikler düzenleyerek toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneği olan vakıf bilincinin gelişmesine katkı sağlayacak çalışmalar yapmaktadır" dedi.
 
 
Fatih YILMAZ/TOKAT,(DHA)
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
Emel İşitme Merkezlerin Kurucusu ODY Emel Çetin İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]