• 0

18 Mayıs 2022, 16:09 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

Bakan Özer ve Milletvekili Bulut Türk Tarih Müzesi'ni gezdi

Bakan Özer ve Milletvekili Bulut Türk Tarih Müzesi'ni gezdi

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut çocuklar ve gençler başta olmak üzere herkesin Türk tarihini gezerek, görerek, dinleyerek, hissederek ve yaşayarak öğrenmeleri amacıyla Ankara Etimesgut'ta inşa edilen Türk Tarih Müzesi ve Parkı'nı ziyaret ettiler.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Davetimizi nezaketle kabul ederek, Etimesgut Belediyemiz tarafından inşası tamamlanan Türk Tarih Müzesi ve Parkı'nı ziyaret eden değerli hemşerimiz ve Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer Bey’i Belediye Başkanımız Enver Demirel ve İlçe protokolümüzle birlikte misafir ettik. Türk Tarih Müzesi ve Parkı'nı ziyaretleriyle şereflendiren Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

ÖĞRENCİLER TÜRK TARİHİNİ YAKINDAN ÖĞRENECEK

Alan hakkında Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel'den bilgi alan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve MHP’li Bulut, müzeyi ve parkı gezen öğrencilerle sohbet ettiler. Bakan Özer, öğrencilerin müzeyi gezerek ayrıntılı bir şekilde bilgi edinme imkânına sahip olacağını belirterek Türklerin bu coğrafyada geçmişini adım adım heykellerle, sanatın vermiş olduğu tüm imkânlarla anlatan panoramik bir müzeyi Ankara'ya kazandırdığı için Etimesgut Belediye Başkanı Demirel'e teşekkür etti.
 

GÖRSEL OLARAK TAKİP ETME İMKANI

Millî Eğitim Bakanlığı'nın da bundan sonraki süreçlerde bu müzeyi aktif olarak kullanacağını belirten Özer, "Burası ülkemizin farklı alanlardaki başarılarının da dâhil edileceği yeni açılımlarla sürekli gelişen, bizim hikâyemizi görsel olarak takip edebildiğimiz bir mekâna dönüşecek inşallah." dedi.
Özer müzenin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederek "Müzenin sadece Ankara'dan değil Türkiye'nin her yerinden misafirleri ağırlayan bir mekân olması için destek olmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

TÜRK TARİH MÜZESİ VE PARKI

Türk Tarih Müzesi ve Parkı'nda İskit döneminden başlayarak 17 Türk devleti kurucusu, Selçuklu sultanları, Osmanlı padişahları, Kurtuluş Savaşı komutanları ve Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün beş farklı heykelinin yanı sıra büyük Türk düşünürleri, bilim insanı, şair, yazar ve sanatçıları temsil eden eserleri yer alıyor.
 
 
Musa ÖZDEMİR / Tokat
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
Emel İşitme Merkezlerin Kurucusu ODY Emel Çetin İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]