• 0

03 Şubat 2018, 23:13 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Tokat'taki Mültecilere Verilen 'Türkçe Kursu' Devam Ediyor

Tokat'taki Mültecilere Verilen 'Türkçe Kursu' Devam Ediyor

Behzat Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi'nde Tokat'taki mültecilere yönelik Türkçe Kursu devam ediyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Behzat Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi'nde Tokat'taki mültecilere yönelik Türkçe Kursu devam ediyor.
 
 
Tokat'taki  mültecilerin kentteki yaşama entegresinin kolaylaştırılması amacıyla Tokat Belediyesi, Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tokat İletişim Derneği tarafından hayata geçirilen “Ensar Kardeşliği Projesi” kapsamında Tokat Belediyesi Behzat Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezinde Türkçe okuma-yazma kursu açıldı.
 
Ayrıca Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından M.E.K.T.E.P. projesi (Mültecilerin Eğitime Kazandırılması Toplumsal Entegrasyonu Projesi) ile de Halk Eğitim Merkezi ve okullarda mültecilere yönelik kurs çalışmaları da  devam ediyor. Eğitimler yılsonuna kadar öğrencileri ve anneleri kapsayacak şekilde devam edecek. 
 
Tokat Belediyesi Behzat Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen Türkçe kursuna ziyarette bulunan Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ve Tokat Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ahmet Turan Erdoğan proje ile ilgili bilgiler verdiler. Temel amacın tüm çocukları bulundukları yaş grubu, eğitim seviyesi itibari ile eğitime katmak olduğunu belirten Yazıcı, "İlimizde misafir olan mülteci öğrencilerimiz anneleri burada eğitim görüyorlar. Belediye Başkanlığımızın temin ettiği ortamda hem çocuklar kreş hizmetinden yararlanıyor, hem de anneleri Türkçe öğreniyorlar. Bu kapsamda proje, Milli Eğitim Müdürlüğünün diğer okul ve kurumlarında Halk Eğitim Merkezi çalışmalarında da yürüyor." dedi.
 
Çocuklara verilen eğitimin yanında annelere verilen eğitiminde çok önemli olduğunu belirten Yazıcı, "Eğitim boyutu aslında onların Tokat’ta ki yaşama entegresini de çok kolaylaştırıyor. Bu çerçeveden baktığımız zaman ailenin ve çocuğun birlikte eğitim alması, çocuklarımızın okullarda daha başarılı olmalarını temin edecek. Buradaki öğrencilerimiz gerçekten iyi bir şekilde yetişirlerse yarın ülkemizin önemli değerleri haline gelecekler. Bu ülkede yetişen her birey her insan, aynı şekilde bu ülkenin yarınlarda ki umudu. Bu noktada ilimizde misafir olan öğrencilerimiz de yarın için yine bu şehrin beraber yaşayacağı bu şehre değer üreteceği insanlardan biri olacak. Yılsonuna kadar da bütün öğrencilerimizin annelerinin çocuklarımızın Türkçe eğitimlerini, aynı zamanda kendi yerel değerleri ile beraber ülkemizin genel manevi ve milli değerlerini de belli ölçü içerisinde onlara tanıtmaya çalışacağız. Burada ki yaşamlarını kolaylaştırıp uyumlarını artıracağız temel amacımız bu." ifadelerini kullandı.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]