• 0

21 Mayıs 2022, 23:41 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali Numan Hatipoğlu, Tokat'ın yöresel lezzetlerini tattı

Vali Numan Hatipoğlu, Tokat'ın yöresel lezzetlerini tattı

Vali Numan Hatipoğlu, 21 Mayıs ile 27 Mayıs tarihlerinde kutlanan Türk Mutfağı Haftası'nda Tokat'ın yöresel yemeklerinin tanıtıldığı programa katıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Hıdırlık Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen programa Vali Numan Hatipoğlu’nun yanı sıra Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Ağar, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adem Çakır ile Şube Müdürü Selahattin Adıgüzel katıldı.
 
21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası kapsamında Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin, Anadolu'nun binlerce yıllık geleneksel yemek tariflerinin ilk kez sağlıklı ve atıksız yönleriyle dünyaya açıldığı "Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı" kitabı da tanıtıldı.
 
 
VALİ HATİPOĞLU, “TOKAT YEMEKLERİ İLE EŞSİZ BİR NOKTADA”
 
Programda konuşan Vali Numan Hatipoğlu, Tokat’ın eşsiz bir gastronomi şehri olduğunu vurgulayarak, “Türk mutfağı dünya genelinde apayrı bir yere sahip. Binlerce yıldır Orta Asya’dan yapılan seyahatlerle gelen bir birikimi barındırıyor. Halkımızın yaşamı ve kültürü ile ortaya çıkmış büyük bir zenginlik. Bu zenginliğin günümüze de taşınması için bir farkındalık oluşturuyoruz. Çünkü bu yemekler çaba ve özveri isteyen bir emekle ortaya çıkıyor. Bu hafta içerisinde hem otellerimizde hem resmi kurumlarımızın yemekhanelerinde Türk mutfağına ait yemekler ikram edilecek.
 
 Tokat gerçekten tarihi ile kültürü ile ve yemekleri ile eşsiz bir noktada. Biz de bunun dünyada ve ülkemizde daha fazla tanınması ile ilgili çaba göstereceğiz. Elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Hayırlı uğurlu olsun diyorum.” dedi.
 
Vali Numan Hatipoğlu, Belediye Başkanı  Eyüp  Eroğlu ve basın mensupları ile tanıtımı yapılan Tokat’ın yöresel lezzetlerini  tattı.
 
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
Emel İşitme Merkezlerin Kurucusu ODY Emel Çetin İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]