• 0

06 Haziran 2022, 16:40 - Anasayfa // SPOR Haberi yazdır

'Spor Aşkı Engel Tanımaz' kapsamında spor malzemeleri dağıtıldı

'Spor Aşkı Engel Tanımaz' kapsamında spor malzemeleri dağıtıldı

Vali Numan Hatipoğlu, Cumhurbaşkanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının ortak projesi "Spor Aşkı Engel Tanımaz" çerçevesinde özel eğitim okullarına, farklı engel gruplarının kullanımına sunulmak üzere üretilen spor malzemelerinin dağıtıldığı törene katıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Gaziosmanpaşa Stadyumu önünde düzenlenen törene Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Erol Duyum,  İl Gençlik ve Spor Müdürü Haşim Eger, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Ağar, Ak Parti Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir, engelli bireyler ve aileleri katıldı.
 
Projeye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Vali Numan Hatipoğlu, engelli bireyler için 2002 yılından itibaren ülkemizde çok büyük bir değişimin başladığını söyledi. Özel eğitim gerektiren çocukların hem okullarda kaynaşma eğitimlerine alınmaları hem de çeşitli sosyal imkanlara kavuşmalarının başlı başına ülkemizdeki en önemli devrimlerden birisi olduğunu kaydeden Vali Numan Hatipoğlu, şunları söyledi.
 
 
“Sevgili çocuklar yıllar öncesinden gelen bu değişimle birlikte bugün sizler için ne yapsak azdır diyoruz ama gelinen noktayı bizzat yaşamış olan biri olarak gözlerimin yaşardığını ifade etmek isterim. Gerçekten geldiğimiz yer,  ülkemizi çağdaş ve muassır seviyeye çıkartacak olan yer sizleri caddelerimizde sokaklarımızda rahatça dolaşabildiğiniz, sporunuzu rahatça yapabildiğiniz, kendinizi geliştirebildiğiniz ortamların oluşturulmasıydı. Bu anlamda da Sayın Cumhurbaşkanımızın bu ülkede yaptığı olağanüstü değişimlerin en başında gelen hususlardan birisi aileler de dahil olmak üzere tüm toplumumuzun engelli vatandaşlarımıza bakış açışını değiştirmiş olmasıdır. Bu anlamda kendilerine gönül dolusu şükranlarımı ifade etmek isterim. Bu yapılanlar sadece sembolik olmanın ötesinde sizleri sanata, spora kazandıracak olan faaliyetlerdir. Önümüzdeki süreç içerisinde çok daha fazla imkanları el birliğiyle temin edeceğiz diyorum, hepinize sevgilerimi saygılarımı sunuyorum, hayırlı uğurlu olsun diyorum.”
 
Vali Numan Hatipoğlu ve beraberindeki protokol mensupları, engelli bireyler ve aileleriyle sohbet ederek, engelli bireylere çeşitli spor malzemeleri hediye etti.
 
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SPOR Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
Emel İşitme Merkezlerin Kurucusu ODY Emel Çetin İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]