• 0

15 Haziran 2022, 14:12 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Başkan Eroğlu, 'Tokat doğa dostu yapısıyla Türkiye'ye örnek olacak'

Başkan Eroğlu, 'Tokat doğa dostu yapısıyla Türkiye'ye örnek olacak'

Türkiye Belediye Başkanları Birliğinin organizasyonuyla Tokat Belediyesinin ev sahipliğinde 'Kamu ve Sivil Toplum İşbirliği İle Belediyelerde İklim Değişikliği Hakkında Bilgilendirme, Bilinçlendirme ve Eylem Planı Hazırlama Eğitim Programı' yapıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

TÜRKİYE Belediye Başkanları Birliğinin organizasyonuyla Tokat Belediyesinin ev sahipliğinde "Kamu ve Sivil Toplum İşbirliği İle Belediyelerde İklim Değişikliği Hakkında Bilgilendirme, Bilinçlendirme ve Eylem Planı Hazırlama Eğitim Programı' özel bir otelde düzenlendi. 
 
16 il, 80 ilçe belediyesi ve sivil toplum kuruluşlarından davetlilerin katıldığı eğitim programının açılış konuşmasını aynı zamanda Türkiye Belediye Başkanları Birliğinin Başkan yardımcısı olan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu yaptı.
 
 
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, "Tokat doğa dostu yapısıyla Türkiye'ye örnek olacak" dedi.
 
Tabiatın bir daha eski haline dönüştürülemeyecek ölçüde deforme edildiğine dikkat çeken Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Doğaya sahip çıkmak lazım ifadesini cümle olarak söylemek yetmiyor. Bu konuda eylemler ve atılımlar yapmak gerekiyorö dedi. Dünyada doğaya sahip çıkmak için birçok çalışmalar yapıldığını söyleyen Başkan Eroğlu “Ülkemize baktığımızda başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, son dönemde Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın yaptığı çalışmalar da bu konuya önem verildiğini gösteriyor. En bariz örneği İklim değişikliği ifadesinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın adına eklenmesi, bakanlığın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak değiştirilmesidirö dedi. İklim Değişikliği Çalıştayı'ndan çıkarak raporlarla birlikte şehirleri yöneten kadroların yaptıkları çalışmalarda bu konuyu önceleyen bir tutumda olması gerektiğine dikkat çeken Başkan Eroğlu “Biz de Tokat olarak bu konuya eğiliyoruz. Her zamankinden daha fazla önemseyerek bu konuda örnek olan illerden biri olacağız. Bu konuda bütün sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları ile birlikte belediyelere yüklenen misyonun daha fazla olduğunu görüyoruz. Çünkü belediyeler şehirlerde yapılacak çalışmalarda lokomotif görevi görüyor. Bu sebeple vatandaşlar için yapılan her çalışmada olduğu gibi doğayı koruma, tedbirler alma noktasında belediyelerin diğer kurum ve kuruluşlara göre daha özverili olması gerekiyor" dedi.
 
 
Fatih YILMAZ/TOKAT,(DHA)
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
Emel İşitme Merkezlerin Kurucusu ODY Emel Çetin İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]