• 0

17 Haziran 2022, 16:19 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Zile Kalesi'nin çevre düzenlenmesi tamamlanarak açılışı yapıldı

Zile Kalesi'nin çevre düzenlenmesi tamamlanarak açılışı yapıldı

Zile'de, Roma dönemi eseri Zile Kalesi'nde tamamlanan çevre düzenlemesinin ardından açılışı yapıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Açılışa Vali Numan Hatipoğlu, Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, Zile Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın,İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum,  ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı.
 
Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Zile Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın ve Tokat Milletvekili Mustafa Arslan konuşma yaptı.
 
 
Vali Numan Hatipoğlu, Tokat’ın olduğu gibi Zile’nin de tarihi ve kültürel eserler yönünden çok zengin bir yer olduğunu söyledi.  Zile’nin tarihi,  kültürel ve tarımsal ekonomik değerlerinin muhakkak ortaya çıkarılması ve daha da güzel yarınlara hazırlanmasının herkesin görevi olduğunu ifade eden Vali Numan Hatipoğlu, “Zile Kalesi, Zile’nin sembolü. El birliğiyle burayı çok daha güzel hale getirmeyi umuyorum. Bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Yapılan konuşmalardan sonra müzik dinletisi ve Zile mehteran takımının gösterisi sunuldu. Vali Numan Hatipoğlu ve davetliler tarafından açılış kurdelasının kesilmesinin ardından Zile Kalesi gezildi.
 
Roma İmparatoru Jül Sezar‘ın Basforos Kralı 2’nci Pharnake’ye karşı zafer kazandıktan sonra, senatoya, dünyaca ünlü ‘Veni, vidi, vici’ (Geldim, gördüm, yendim) sözlerinin yer aldığı mektubu yazdığı Zile Kalesi’nde, Valiliğimiz koordinesinde İl Özel İdaresi tarafından doğal taş yürüyüş yolları, temaşa alanları, aydınlatma, yeşillendirme, kamelya ve dinlence mekanları çalışmaları yapıldı.
 
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
Emel İşitme Merkezlerin Kurucusu ODY Emel Çetin İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]