• 0

24 Haziran 2022, 14:43 - Anasayfa // Zile Haberi yazdır

Zile'de, Cumhurbaşkanı afişine çirkin saldırı

Zile'de, Cumhurbaşkanı afişine çirkin saldırı

Tokat'ın Zile İlçesi kalesinde kaymakamlık tarafından asılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın portresi, Zile Belediyesi aracı ile gelen bir şahıs tarafından kesilerek yere atıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zile İlçe Başkanı Ahmet Ziraatçı tarafından ortaya çıkarılan olayla ilgili olarak suç duyurusunda bulunuldu. MHP’li Zile İlçe Başkanı Ahmet Ziraatçı konunun takipçisi olduğunu söyledi.
 
 
Ahmet Ziraatçı, Zile Polis Merkezi Amirliğinde verdiği şikâyet dilekçesinde, "Ben Milliyetçi Hareket Partisi Zile İlçe Başkanıyım. Dün yani 22,06.2022 günü saat 10.50 sıralarında bir misafiri ağırlamak için Zile kalesinde bulunuyordum. Bu esnada Zile belediyesine ait araç Zile kalesinin kapı kısmına geldi. Sonrasında araçtan bir erkek şahıs indi. Bu şahıs Zile kalesinin duvarında kaymakamlık tarafından asılan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ait pankartı kesti. Pankart yere düştü. Sonrasında bu şahıs belediyeye ait aracı binerek oradan ayrıldı. Ben bu durumu hemen genel merkezimize bildirdim. 23.06.2022 günü de müracaatı için polis merkezine geldim. Zile Kaymakamlığı bu pankartın yenisini Zile kalesine tekrar asmış. Aradaki mesafe uzak olduğu için ben bu pankantı kesen şahsı net olarak göremedim. Konu ile ilgili bu eylemi gerçekleştiren Zile Belediyesinden davacı ve şikayetçiyim" dedi.

ALÇAKÇA BİR SALDIRI

Konuyla ilgili olarak MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut da sosyal medya hesaplarından bir açıklamada bulundu. Bulut açıklamasında, “Sn.Cumhurbaşkanımızın; Mustafa Kemal Atatürk ve Türk Bayrağıyla birlikte Zile Kalesinde asılı bulunan portresinin iplerini keserek ayaklar altına almaya kalkan Zile Belediyesi İtfaiye Personelleri hakkında MHP Zile İlçe Başkanımız Ahmet Ziraatçı tarafından suç duyurusunda bulunulmuştur. Süreç il başkanımız Mustafa İpek Bey tarafından da takip edilmektedir.  Alçakça saldırı sonrasında Sayın Valimiz Numan Hatipoğlu Bey; gerekli hassasiyeti derhal göstermiş ve ilgililer hakkında yasal işlem başlatmıştır. Kamuoyuna arz olunur” ifadelerini kullandı.
 
Musa ÖZDEMİR / Tokat
 
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Zile Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
Emel İşitme Merkezlerin Kurucusu ODY Emel Çetin İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]