• 0

25 Haziran 2022, 20:33 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

Mustafa Arslan 'Her zaman çiftçilerimizin yanındayız'

Mustafa Arslan 'Her zaman çiftçilerimizin yanındayız'

Tokat Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birlik Başkanlığı tarafından organize edilen "4. Buzağı Güzellik Yarışması"nda konuşan Tokat Ak Parti Milletvekili Av. Mustafa Arslan her zaman çiftçilerin yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birlik Başkanlığı tarafından organize edilen 4. Buzağı Güzellik Yarışması düzenlendi. Yarışma boyunca birbirinden güzel buzağılar yarıştı. Etkinlik sırasında CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz bir konuşma yaptı. Ardından konuşma yapan Av. Mustafa Arslan Ak Parti iktidarı boyunca çiftçilere ve üreticilere çok ciddi destekler verildiğini, üreticinin, çiftçinin her zaman yanında olduklarını vurguladı.

EKONOMİK İMKANLARIN BÜYÜTÜLMESİ VE ÇİFTÇİMİZİN KALKINMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Ak Parti Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan konuşmasında "Sayın Valim, Sayın Milletveki, Odalarımızın Borsalarımızın değerli Başkanları, Esnaf Odası Başkanımız, Esnaf-Kefalet Odası Başkanımız, Kıymetli Protokol, Değerli Çiftçiler hepinizi saygıyla selamlıyorum.
 
Pandemi dönemi boyunca 2 yıldır bütün dünyada tedarik zincirinin bozulduğunu unutulmaması lazım. Dünya 1929 ekonomik buhranından sonraki en büyük ekonomik sorunları yaşıyor. Tabii ki bu zorluğun etkileri ülkemizde de hissediliyor. Bu zorlukları Türk milleti olarak hep beraber aşacağız.
 
 
Çiftçi üretici ve hayvancılık yapan vatandaşlarımız girdi maliyetlerinden etkilenmektedir. Ama et ve süt fiyatlarında bir artış var. Bu etkilenmeleri en aza indirgemek için çiftçileri desteklemenin gayreti ve derdi içerisindeyiz. Çiftçinin yanında süt fiyatının düşük olduğunu belirtmek, Mecliste ve şehirde peynir, yoğurt fiyatlarının yüksek olduğunu söyleyen bir muhalefet anlayışı kabul edilemez. Böyle bir anlayışı kabul etmiyoruz. Böyle bir muhalefeti hiç bir zaman kabul etmemiz mümkün değil. 
 
İktidar olduğumuz günden bugüne kadar her zaman çiftçinin ve tarımın yanında olduk. Ülkemizin bütçesi imkanlara göre her zaman vatandaşlarımızı ve çiftçimizi destekledik. Sadece Tokat'ta çiftimize verdiğimiz destek 20 milyar liranın üzerindedir. 2022 yılının ilk ayında yine Tokat'ta çiftçilerimize verdiğimiz destek 171 milyon liranın üzerindedir. Bunlar artarak devam edecektir. Biz çiftçimizin ekonomik imkanlarını nasıl büyütürüz Tokatımızı nasıl kalkındırırız bunun derdi içerisindeyiz.
 
Şu an Tokat il genelinde 160 köyde 1 milyon dönümün üzerindeki arazide toplulaştırma çalışmaları devam ediyor. Yine Tokat'ta 500.000 dönüm arazi üzerinde kapalı sulama sistemi çalışmalarımız devam ediyor. Yine ihalesini yapacağımız Tokat Kazova kapalı sulama proje sistem ihalesi 250.000 dönüm üzerinde, Erbaa'da yapacağımız kapalı sulama proje sistem ihalesi ise 60.000 dönüm araziyi sulama imkanı sağlayacak.
 
 
Bunların hepsini kısa zaman içerisinde hayata geçireceğiz. Tarımsal Hasılanın artması için, çiftçimizin daha fazla kazanması için elimizden geleni yapıyoruz. Geçen yıl Tokat'ta tarımsal hasıla 6,5 milyarın üzerinde bu da Türkiye ortalamasının %2'sine tekabül etmektedir.
 
Tokat çiftçisin desteklemek için Devlet Su işleri Genel İdare ve İl Özel İdaresi aracılığıyla yatırımlar gerçekleştirildi. Bugüne kadar İl Özel İdaresi bünyesinde 611 tarımsal projeyi hayata geçirdik ve üreticinin hizmetine sunduk. İl Özel idare bünyesinde 20 adet sulama göleti yapıldı.
 
Ak Parti olarak esnafımızın çiftçimizin üreticimizin ve vatandaşlarımızın nasıl daha fazla para kazanılması,hayat sdandartlarının yükseltilmesi ve refah seviyelerinin yükselmesi gerektiğini düşünerek ona göre çalışıyoruz. Şu anda bütün dünyanın yaşadığı zorluklardan biz de etkileniyoruz inşallah biz bunları millet olarak sırt sırta omuz omuza vererek açacağız.
 
Türkiye gelecekte çok önemli ve stratejik bir ülke olacak ve yarınları bugünlerden daha parlak olacak. Sözlerimi noktalarken toplantıyı tertip eden başkanımıza ve üyelerine ile toplantıya iştirak eden herkese teşekkür ediyorum,hepinizi saygıyla selamlıyorum" ifadelerine yer verdi.
 
 
Yakup Orakçı - Hami İşler
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
Emel İşitme Merkezlerin Kurucusu ODY Emel Çetin İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]