• 0

25 Haziran 2022, 20:32 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

Başkan Süleyman Kaya 'Provokasyonlara geçit verilmemelidir'

Başkan Süleyman Kaya 'Provokasyonlara geçit verilmemelidir'

TOSİAD Başkanı Av. Süleyman Kaya son günlerde yaşanan Alevi-Sünni provakasyonlarına geçit verilmemesi gerektiğini söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

"Alevi köyü olduğu için köy halkı susuz bırakıldı"diye son günlerde ortaya çıkan provakatif paylaşımlara ve bu paylaşımlar üzerinde  provakatif söylemlerde bulunan Hdp yönetimine karşı  karşı uyaran TOSİAD Başkanı Av. Süleyman Kaya "Alevisi ile Sünnisi ile Tokat birdir" dedi.


"BU TOPRAKLARDA YAŞAYABİLMENİN TEK ÇARESİ KARDEŞLİKTİR"

Av. Süleyman Kaya yaptığı açıklamada "Tokatımıza yönelik yeni bir provokasyon devreye girmiş görünüyor. Asırlardır Alevi Sünni kardeşliğine örnek olmuş, Muharrem yasını, Ramazan bayramını bir arada geçirmiş Tokat halkının bu kaynaşmışlığını hedef alan bir yaklaşım, her satırı yalan ifadelerle, bir köyümüze sırf alevi köyü olduğu için su götürülmediği, Köy halkının susuz bırakıldığı yalanını ortaya attı. Devletimiz de büyük bir iyiniyetle, gerçekleri açıkladı. Böylece de tuzak amacına ulaştı.
 
Devletimizin valisinin üzerinden, provokatör Tokat gündemine girdi. Şurası muhakkak ki, yurdun her karışına götürülecek bir çok hizmet vardır ve yaşanacak her gelişme ile de, bu hizmetler değişecek, çoğalacaktır. Geçmişte bu hizmetler sadece yol ve su iken; sonra elektrik oldu, televizyon yayını oldu, telefon oldu, internet oldu. Yarın doğalgaz olacak. Belki metro veya bir başka ulaşım şekli olacak. Nasıl ki, geçmişin çamurlu köy yollarından bu güne geldiysek, yarınlarımız da daha aydınlık, daha müreffeh olacaktır.

Bu inanç, Alevi’si ile, Sünnisi ile, Anadolu’nun kaynaşmış, kardeş olmuş, bütününün inancıdır, ülküsüdür.

Bu topraklarda yaşayabilmenin tek çaresi birlik ve bütünlük içerisinde olmaktır. Onun için ki, emperyalistlerin, bölücülerin tüm saldırıları da, bu bütünlüğü bozmaya yönelik olacaktır.
Bunun için kimi zaman bir kiralık katil kullanılır, bak şu inançtakiler-bu inançtakileri öldürüyor denilir; veya sosyal medya üzerinden: Turhal’da kürtler linç ediliyor diye yalan söylenir.

Hatta bu provakasyon için, bazen devletin içerisinde yer alan ama maaşından terör örgütüne komisyon veren politikacılar, belediyeciler kullanılır. Bazen de, terör örgütlerine haraç olarak kilo kilo, taksit taksit altın ödeyen ikili ajanlar kullanılır.

Bu tuzaklara, Tokat halkı geçmişte ödün vermedi. Birliğini, bütünlüğünü bozmadan bu günlere geldi.
Bu gün de, kurulan hiç bir tuzağa düşmeyecektir.

Bu gün, hiç bir köy muhtarımıza, devletimizin hiç bir kapısı kapalı değildir. Her muhtarımızda, görevinin gereği olarak, her türlü sorununu, medyayla, kurumlarla ve il ve ilçe başkanları ile rahatlıkla paylaşmaktadır" ifadelerine yer verdi.
 
Yakup Orakçı - Hami İşler
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
Emel İşitme Merkezlerin Kurucusu ODY Emel Çetin İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.045 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]