• 0

10 Şubat 2018, 23:14 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Mustafa Destici, 'Savaşa Hayır Diyenler Açık PKK Taraftarlarıdır'

Mustafa Destici, 'Savaşa Hayır Diyenler Açık PKK Taraftarlarıdır'

Sulusaray ilçesine giden Destici, burada partililerle bir araya geldi. Destici, Tokat'ta gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Sulusaray ilçesine giden Mustafa Destici, burada partililerle bir araya geldi. Destici, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.
 
 
 
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, ülkenin önemli bir süreçten geçtiğini belirterek bunun en önemli ayaklarından birinin terörle mücadele olduğunu söyledi. Destici, “Türkiye şuanda hem içerde hem de dışarıda terörün tüm unsurlarına karşı topyekün bir mücadele veriyor. İçeride bunu çok ciddi sonuçlarının alındığını daha önce bölgeye yaptığımız Diyarbakır, Van ziyaretlerinde ve kırsalda yaptığımız ziyaretlerde de açık ve net bir şekilde gördük. İnşallah bu mücadelede bu azim ve kararlılık  sürdüğü sürece inşallah bir daha terör örgütü PKK ve onun yandaşları Türkiye'de geçmiş dönemlerde olduğu gibi at koşturamayacaklar. Bir terörist dahi kalmayıncaya kadar bu mücadele devam edecek” dedi.
 
“SURİYE'DEN GİDEN MÜLTECİLERE YAPTIKLARI MUAMELE ORTADA”
 
Bunun bir de dış ayağı olduğunu belirten Destici, uluslar arası emperyalist güçlerin 1. Dünya Savaşından bugünlere kadar bizim coğrafyamızı şekillendirmeye, bölüp parçalayıp, sömürüp yönetmeye çalıştığını söyledi. Destici, “Bunu da belli oranda başardılar. Tabi bu süreç içerisinde milyonlarca masum Müslümanın kanına girdiler. Onların etnik kimliğine; Kürt müdür, Türk müdür, Arap mıdır bakmadılar. Mezhebi, rengi nedir bakmadılar. Dolayısıyla sömürülecek bir meta olarak baktılar. Şuanda da aynı şeyleri görüyoruz. Batı bugün Türkiye'yi güya insan haklarını ihlal etmek ve sivillere zarar verdiği yalanını iftirasını atıyor. Ama önce kendilerinin şununla yüzleşmesi lazım. Emperyalist  sömürülerle katlettikleri milyonlarca insandan bahsetmiyorum; en son Suriye'den giden mültecilere yaptıkları muamele onların hepsini birer canlı bomba gibi görerek ülkelerine sokmamalarını görüyoruz. Dolayısıyla hiçbirinin Türkiye'ye verebilecek bir insanlık dersi yoktur” dedi.
 
“AFRİN GERÇEK SAHİPLERİNE TESLİM EDİLECEK”
 
"Türkiye'nin terörle mücadeleyi şuanda sınırlarının dışına da taşıdığını çünkü özellikle Suriye'nin kuzeyinde ABD –CENT-COM korumasında bir PKK-PYD-YPG terör örgütü kendine bir alan oluşturmuş ve bu alan içerisinde de kalıcı olmaya hatta devletleşmeye gidecek bir sürecin alt yapısını oluşturmaya başlamıştır.  Elbette ki Türkiye buna sessiz kalamayacaktı. Türkiye bu hususta ABD'yi diğer muhataplarını defalarca uyardı ama onlar maalesef bu uyarılara kulak vermedi ve kendi çıkarlarını gözeterek kendi politikalarını uygulamaya devam etti. Türkiye baktı ki oradan bir fayda yok dedi ki ben kendi göbeğimi kendim keserim ve biliyorsunuz Fırat Kalkanı harekatı gerçekleştirildi. Başarılı bir şekilde. Sonra Astana'da Rusya –İran-Türkiye zirveleri başladı. Daha sonra görüşmeler Soçi'ye taşındı. Buradaki amaç Suriye'de iç savaşı bitirmek siyasi bir çözüm ile Suriye'de barışı sağlamaktı. Görüşmeler neticesinde İdlib ve çevresinde barışı huzuru güvenliği sağlamak adına ikinci olarak İdlib operasyonu gerçekleştirildi. Orada da başarılı bir operasyon yapıldı. Daha sonra Afrin Harekatı geldi. Türkiye yine bu konuda özellikle muhataplarını ABD'yi, Rusya'yı defalarca uyardı. Bu bölgede asla PKK-PYD-YPG'ye müsaade etmeyeceğini ve eğer bunlar buradan çıkartılmazsa askeri müdahale edeceğini açık net bir şekilde söyledi. Netice de Türkiye'nin bu kararlılığı karşısında muhatapları gerekli adımı atmayınca Türkiye gerekli adımları attı. Afrin'e Zeytin Dalı Harekatını başlattı. Türkiye'nin bu kararlılığı sonrasında özellikle Rusya o bölgedeki birliklerini başka bölgelere kaydırdı. Şuan Afrin Harekatının 20. Günündeyiz ve operasyon başarılı bir şekilde sürdürülüyor. Afrin merkezde terör örgütlerinden kısa sürede temizlenerek gerçek sahiplerine teslim edilecek” diye konuştu. 
 
“ABD KULAĞINI TIKARSA, SIRADA MÜNBİÇ VAR”
 
Afrin'den sonra hedefin Münbiç olduğunu söyleyen BBP Genel Başkanı Destici, “Eğer ABD Türkiye'ye yeniden kulaklarını kapatırsa, Türkiye Münbiç operasyonunu da gerçekleştirecektir.Askerlerini çekmezlerse sonuçlarına da katlanırlar. Çünkü Türkiye kendi güvenliğini sağlamak zorundadır. Sınır güvenliğini sağlamak zorundadır” ifadelerini kullandı.
 
 
“SAVAŞA HAYIR DİYENLER AÇIK PKK  TARAFTARIDIR”
 
Sadece Batı'dan değil içeride de hain PKK terör örgütünün uzantıları olduğunu bunların siyaset, medya, sivil toplum örgütleri içerisinde olduğunu söyleyen Destici bunların güya barış elçisi kesilerek 'Savaşa hayır' söylemleriyle beyanatlarda bulunduğunu söyleyerek “Hangi savaştan bahsediyorsunuz kardeşim siz. İki devlet arasında bir savaş mı var. Olan şudur; Türkiye'nin, hain PKK'nın uzantısı YPG'yi Suriye'nin kuzeyinden çıkartmasıdır. Siz açıkça şunu söyleyin; Açıkça PKK-YPG sempatizanı olduğunuzu söyleyin. Onlarla fikirdaş olduğunuzu, ideolojik kan bağınız olduğunu söyleyin, millet sizin gerçek yüzünüzü görsün. Neyin Savaşa Hayır'ı. Burada bir tarafta Türkiye Cumhuriyeti Devleti var. Ülkesi milleti için savaşan Mehmetçiklerimiz var, kahraman ordumuz var. Diğer tarafta 30 yıldan fazla süredir kanımızı döken, birliğimize kasteden hain katil PKK terör örgütü var. Dolayısıyla savaşa hayır diyenler açık PKK taraftarlarıdır. Bu masum bir barış isteği olarak görülemez. Burada bir ihanet söz konusudur. Dolayısıyla biz herkesi bu ihanetten geri durmaya, bu ihanetçilerin iyi yüzlerine kanarak prim vermemeye davet ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti devleti bunla ilgili gereğini yapacaktır. Hukuk içerisinde soruşturmalar haklı hukuki süreçlerdir. Kimse kusura bakmasın. Kimse Türkiye Cumhuriyeti Devletinin üzerinde değildir. Herkes haddini bilecek” diye konuştu.
 
Destici harekat esnasında hayatını kaybeden şehitlere Allah'tan rahmet dilerken Gazilerimize de şifa diledi.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.048 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]