• 0

21 Temmuz 2022, 15:27 - Anasayfa // SAĞLIK Haberi yazdır

İl Sağlık Müdürü Öner Nergiz, 'Salgını bitirmenin yolu ise aşı'

İl Sağlık Müdürü Öner Nergiz, 'Salgını bitirmenin yolu ise aşı'

Tokat İl Sağlık Müdürü Öner Nergiz, son günlerde koronovirüs vakalarında artış yaşandığına dikkat çekerek, "Virüsün mutasyona uğramasıyla hastalık daha da bulaşıcı hale gelmiştir. Salgını bitirmenin yolu ise aşılamadan geçmektedir" dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat İl Sağlı Müdürü Öner Nergiz, koronovirüs vakalarının artması nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.
 
Nergiz açıklamasında, "Koronavirüs vakalarında son günlerde belirgin bir artış yaşanmaktadır. Virüsün mutasyona uğramasıyla hastalık daha da bulaşıcı hale gelmiştir. Salgını bitirmenin yolu ise aşılamadan geçmektedir. Pandemi ile mücadele kapsamında ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de aşılama  hızla devam etmektedir. İlimiz geneli ve ilçelerimizde Covid-19 aşıları  tüm devlet hastaneleri , aile sağlığı merkezleri , toplum sağlığı merkezleri ve ilçe sağlık müdürlüklerince yapılmaktadır. COVID-19 salgınına karşı dünyada ve Türkiye’de birçok tedbir alınmakla beraber kapalı mekanlarda maske takmak ve el hijyenine dikkat etmek aşı ile birlikte hastalığın yayılmasının önüne geçmekte etkin rol oynamaktadır. 2021 yılından beri ilimizde toplam bir milyon 120 bin 140 doz aşı uygulaması yapılmış olup Türkiye ‘de aşılama konusunda üst sıralarda yer almaktayız. Hiç aşılanmamış ya da aşı dozları eksik kalmış vatandaşlarımızın kendi ve sevdiklerinin sağlığını korumak için aşılama takvimlerini tamamlamaları gerekmektedir. Vatandaşlarımız tercih ettiği aşıyı, ilgili sağlık kuruluşlarından randevulu/randevusuz olarak yaptırabilmektedir. Kendinize ve en kıymetlilerinize bir iyilik yapın ve bugün Covid-19 aşınızı yaptırın lütfen" dedi.
 
 
Fatih YILMAZ/TOKAT, (DHA)
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SAĞLIK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

WH International, Geri dönüşüm sektöründe dünya markası
WH International, Geri dönüşüm sektöründe dünya markası
WH INTERNATIONAL GROUP Yönetim Kurulu Başkanı Waleed Al Sharifi İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]