• 0

22 Temmuz 2022, 05:34 - Anasayfa // Erbaa Haberi yazdır

Erbaa'dan Dünya'ya, 'Yaprağın Hikayesi' 22. Yaprak Festivali'nde

Erbaa'dan Dünya'ya, 'Yaprağın Hikayesi' 22. Yaprak Festivali'nde

Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, MHP Tokat İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek, Erbaa Yaprak Festivali davetiyesini verdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Belediye Başkanı Karagöl, MHP Tokat İl Başkanı Mustafa İpek ile Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Musa Özdemir'i ziyaret ederek, bu yıl 22. yapılacak Erbaa Yaprak Festivaline davet etti.
 
Ziyarette MHP İl Başkanı Mustafa İpek, Erbaa Yaprağının ününün İl ve ülke sınırlarını aştığını, hem marka değerinin, coğrafi işaretiyle standart kalitesinin tescillendiğini söyledi.
 
Tokat’ın Erbaa ilçesinde 3 gün sürecek Uluslararası Geleneksel ve Kültürel Yaprak Festivalinin hazırlıkları tamamlandı ve start verildi. Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl festivalin Erbaa’ya çok şey kattığını ifade ederek, “Nüfusumuz bu günlerde yarısı kadar artıyor. Sokaklarımız şenleniyor, çok mutlu oluyoruz” dedi.

Erbaa Yaprak Festivalinde Erbaa’da dair her şey sergileniyor. Bu yıl 22’incisi düzenlenecek festivalde Azerin, Oğuzhan Koç, Derya Uluğ, Elif Buse Doğan, Turgay Başyayla gibi sanatçılar sahne alacak. 22-24 Haziran tarihleri arasında yapılacak festivalde yarışmalar, sportif etkinlikler de düzenlenecek.
 
 
ERBAA BİR VENEDİK BİR BODRUM
 
Festival, Erbaa’ya tam bir turizm cenneti haline getiriyor. Kanallarıyla bir Venedik, turizm beldesi olması hasebiyle bir Bodrum haline getiriyor. Festivalde, eğlenceler, konserler, yarışmalar katılımcıları bekliyor. Yarışmaları kazanlara hediyeler veriliyor.

“Herkesi Erbaa’ya davet ediyoruz. Gelenlere tatil havası yaşatıyoruz” diyen Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, “Stantlarımız kuruldu. Erbaaya ait ne varsa stantlarda var.  92 stant kuruldu. Kooperatif bu stantlarda yerlerini aldılar, ürünlerini satacaklar” dedi.
 
3 GÜN SÜRECEK
 
Festivalle ilgili tüm hazırlıkları tamamladıklarını ifade eden Erbaa Belediye Başkanı Erturğul Karagöl "İki yıldır pandemi sürecinde festivali gerçekleştirememiştik 21' festivalimizi 2019 yılında yaprak festivali adı altında ilk kez gerçekleştirmiştik. Bütün hazırlıklarımızı tamamladık, stantlarımız kuruldu, artık standa yerleşecek olan esnaflarımızda, kadınlarımızda, girişimcilerimizde yerlerini aldı. İnşallah konserleri ile yemek, bisiklet ve diğer yarışmalar ile güzel bir festival dönemi geçireceğiz, diye ümit ediyoruz. Bu sene sanatçılarımızda oldukça insanların beğendiği sanatçılar oldu onların oyları ile destekleri ile biz bu isimleri belirledik. İnşallah kazasız belasız Erbaa'ya yakışır, bölgemizin tanıtımına uygun bir festivali inşallah gerçekleştireceğiz. Biz özelliklede bu bölgede Erbaa'ya yakın konumda olan bütün hemşerilerimizi, vatandaşlarımızı, komşularımızı festivale davet ediyoruz. İnşallah tarlada çalışan da, memur da, işçi de böyle kendine tatil havasında 3 gün geçirsin istiyoruz. Belki televizyondan izledikleri sanatçıları burada görme fırsatı yakalayacaklar, belki ilk kez dinleyecekler, belki onlara küçük bir tatil havasında 3 gün olacak, herkesi davet ediyoruz" diye konuştu.
 
Festival boyunca ziyaretçileri neler bekliyor. Her şeyden önce dünyaca ünlü Erbaa yaprağı ve ürünleri stantlarda yerini aldı. Her çeşit meyveden yapılan doğal reçel, marmelat çeşitleri de müşterilerini bekliyor.
 
ŞİFA KAYNAĞI BAL VE 120 ÇEŞİT SİRKE
 
Erbaa’da yaylalardan üretilen şifa niyetine ballar. Sürpriz ise sirkeler. Tam 120 çeşit sirke şifa dağıtıyor. Yanlış duymadınız 120 çeşit sirke. Belediyenin kursiyerlerinin emekleri, ürünleri de satışa sunulan ürünler arasında yerini aldı. Bu ürünler içerisinde Tokat yazmaları da var. Erbaa’ya özel hediyelik eşyalar da stantları süslüyor. Bir de organ bağışları talepleri de alınıyor.
 
 
Musa Özdemir/Tokat
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Erbaa Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]