• 0

10 Ağustos 2022, 17:17 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Başkan Eroğlu, 'Son 50 yılın en önemli projelerinden biri olacak'

Başkan Eroğlu, 'Son 50 yılın en önemli projelerinden biri olacak'

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Sanayi Sitesi'nin taşınması ile gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Eroğlu, "Son 50 yılın en önemli projelerinden biri olacak" dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat’ta yaklaşık 1,5 milyara mal olacak olan yeni nesil sanayi sitesinde zemin yükseltme dolgu çalışmaları başladı. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, sanayi esanafı ile bir araya gelerek son durum hakkında bilgi verdi.
 
Taşınma sürecinin beş yıl önce gündeme gelmesinden, çalışmaların geldiği seviyedeki süreçte emeği geçenlere teşekkür eden Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, yeni sanayi sitesinin alt yapı ihalesinin yıl sonuna kadar tamamlanacağını söyledi.
 
 
Başkan Eroğlu "Beş buçuk yıllık bir süreç var. İlk defa yapılabilir mi diye yola çıktığımızdan bu güne gelen süreçte çok önemli aşamalar kat ettik. Sanayi sitemizin taşınması projesi Tokat'ımızın son 50 yılında yapılan en önemli projelerden biri olacak.  Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank'ın ilimizi ziyaretinde kendisinden aldığımız sözler ziyaretin hemen akabinde gerçekleşmeye başladı. Rayiç bedeli yaklaşık 30 milyon Türk Lirası olan 540 dönümlük alanıyla yeni sanayi sitesi sahamızı 6 milyon 250 bin Türk Lirası gibi bir bedelle projeye kazandırdık" dedi.
 
Yeni Tokat Sanayi Sitesi altyapı ihalesinin yılsonuna kadar gerçekleştirilerek altyapı çalışmalarının başlayacağını ifade eden Başkan Eroğlu, çalışmaların altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından üstyapı çalışmaları ile devam edeceğini söyledi. Başkan Eroğlu açıklamalarını Tokat Sanayi Sitesinin taşınmasının ardından mevcut sanayi sitesinin bulunduğu alanı kentsel dönüşüm çalışmaları ile Tokat'a kazandıracaklarını ifade ederek tamamladı.
 
 
Fatih YILMAZ/TOKAT,(DHA)
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
Emel İşitme Merkezlerin Kurucusu ODY Emel Çetin İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.096 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]